اتوماسیون بازاریابی در B2B

اتوماسیون بازاریابی در نسل بعدی B2B

آیا آماده انقلاب اتوماسیون بازاریابی در نسل بعدی بازاریابیB2B هستید؟

اسکات ویگان مقاله نویس میگوید دوره نوجوانی اتوماسیون بازاریابی در برخی بررسی های بازاریاب های B2B و تولید کنند اتوماسیون بازاریابی پیشرو منتج میشود.

اتوماسیون بازاریابی یک نوجوان ضعیف است که در حال عبور از دوران ناخوشایند خود می باشد.

همزمان با اتوماسیون، انتظارات مشتری از سهم بازاریابی در کسب و کار در حال تغییر می باشد و دنیای بازاریابی B2B را به لرزه در می آورد.

استراتژیست های ما دیگر تنها بر روی بازاریابی درونی و خلق خدمات یا محصولات پیشرو تمرکز نمیکنند.

امروزه، بازاریابی یعنی مورد هدف قراردادن حساب های صحیح (جدید و فعلی)، ایجاد یک تجربه مشتری فردی (چیزی فراتر از وب سایت و حضور شما در شبکه های مجازی)، خلق چندین کانال درآمدی و ایجاد ارزش های طولانی مدت.

با این تغییرات، سازمان های B2B و تولید کنندگان اتوماسیون بازاریابی مجددا نقش اتوماسیون بازاریابی، پتانسیل و هدف آن را مورد سنجش قرار میدهند.

و این بسیار خوب است.

مانند سرمایه گذاری شما که باعث درآمد شرکت و موفقیت مشتری می شود، درک تلاطم های زیر آب و اینکه این تغییرات چه معنایی برای کسب و کار و شغل شما خواهد داشت نیز اهمیت دارد.

در اینجا روندهای کلیدی وجود دارد که همانطور که شما استراتژی شرکتتان را تعیین میکنید، مارتک آن را می سازید و حرکت حرفه ای بعدی خود را مقایسه میکنید آن ها را دنبال کنید.

چرخه عمر مشتری یک فرمان جدید برای بازاریابی B2B می باشد.

اتوماسیون بازاریابی با وعده این امتیاز برای بازاریاب های B2B به بازار آمد – با استفاده از تکنولوژی جدید – حرکت آن از بازاریابی برند به سمت بازاریابی درآمد رفت.

مطالب بیشتر
کمپین تبلیغاتی نیویورک تایمز

با بیش از یک دهه تلاش، به واقعیت رسیدیم که بیش از یک پلتفرم واحد برای ایجاد انواع مدل های درآمدی و انواع مشتریان وجود دارد.

برای رشد و پیشرفت دیگر موضوع فقط بدست آوردن مشتریان جدید نیست. همانطور که کسب و کار و مدل های کسب و کار به سمت cloud حرکت میکنند، بازاریاب ها باید یک دیدگاه چرخه عمر مشتری جدید را اتخاذ کنند.

محدوده تلاش های بازاریابان B2B دیگر با ایجاد درخواست بر روی وب سایت شما یا زمانی که یک مشتری جدید فرمی را پر می کند، ایجاد نمیشود.

در دنیای امروز، برای یافتن وارتباط با مشتریان بالقوه  تلاش های زیادی به کار بسته می شوند، که اینکار با استفاده از داده برای مشتریان بازار داخلی و حساب های آن ها قبل از اینکه آنها تقاضای خود را ارائه دهند صورت می پذیرد.

علاوه بر آن، قانون درآمد بدین معنی است که بازاریاب ها باید برای مشتریان فعلی خود فروش ضربدری، فروش مازاد، تمدید و حمایت از آن ها را در برنامه خود داشته باشند.

این یعنی که بازاریابی درون شرکت با گروه های بیشتری همکاری می کند و فناوری، پروسه ها و داده هایی که برای انجام آن مورد نیاز است باید فراتر از پلتفرم های اتوماسیون بازاریابی گسترش یابد.

علاوه بر این، استراتژی های درآمدی مبتنی بر حساب نیز باید جز اولویت های بالای لیست قرار گیرند تابه سرعت در کسب و کارهای جدید و در شرکت های خاص رشد یافته و در میان مشتریان فعلی و در بخش های مختلف گسترش یابد.

مطالب بیشتر
تبلیغات تلویزیونی آمازون دو برابر میشود

بیشتر سازندگان اتوماسیون بازاریابی در حال ارتقا برای رفع نیازهای بازاریابی B2B ، افزودن راه حل های مبتنی بر حساب و قابلیت های چرخه عمر کامل مشتری هستند.

ارائه دهندگان پیشور پلتفرم اتوماسیون بازاریابی در حال تلاش برای تکامل خود هستند تا دریابند که نیاز و درخواست مشتری از آن ها چه چیزی است.

اینجا همان جایی است که سال های نوجوانی اتوماسیون با سوالات سختی روبه رو می شود: من کیستم؟ زمانی که بزرگ شوم میخواهم چه کاری انجام دهم؟ این زمان بسیار دقیق و حیاتی است.

شاید به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان برتر اتوماسیون بازاریابی اکنون تیم های نسل دوم و سوم رهبری اجرایی خود را دارند.

Marketo برای فراتر رفتن از اتوماسیون بازاریابی و تبدیل شدن به  به پلتفرم “تعامل” با مشتری در حال رقابت است.

Eloqua، که شرکت اوراکل آنرا خرید، می خواهد با ترکیب اتوماسیون بازاریابی با چندین تکنولوژی بازاریابی، تکنولوژی های داده ها و فروش بیشتر بخش توماسیون بازاریابی خود را ابری کند. شرکت Salesforce و ادوبی حتی “اتوماسیون بازاریابی” را نیز تعریف نمیکنند.

در بیشتر سازمان های بازاریابی B2B، اتوماسیون بازاریابی مترادف با ایمیل های خودکار شده است.

این قابلیت ها بخش مهمی از فعالیت B2B را شکل می دهد، اما به غیر از این موارد ،امروز برای ایجاد مشتریان جدید و حفظ و گسترش روابط با مشتریان فعلی ضروری است.

امروزه سیستم بازاریابی اتوماتیک توسط فناوری های دیگر احاطه شده است و به طور قابل توجهی، به فرایندها و داده های مورد نیاز برای تولید درآمد مشتری، در تمام اشکال آن وابسته است.

مطالب بیشتر
وال مارت از روبات برای قفسه های خود استفاده میکند

بسیاری از بخش های دیگری که نقش مهمی در فرآیند B2B دارند، عبارتند از :

• بازاریابی قیفی – کشف و تعامل با افراد کلیدی دربین حساب های مورد هدف

• داده های هوشمند – پیش بینی، توجه، تحلیل و یادگیری های ماشینی برای بهتر هدف قرار دادن تلاش شما.

  • تکنیک های فروش – ابزارها و فرآیندهایی برای توسعه کارآمدتر و موثرتر فرصت ها و مدیریت ارتباط با مشتریان
  • موفقیت مشتری / خدمات و تجربه – پلتفرم و فرآیندهای برای لذت بخش کردن ارائه خدمات و وفادارسازی مشتری.

داشتن مدرک پلتفرم MA، مشارکت میز است، دیگر حرفه ای نیست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید