بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین ۲۰۱۷

۷ سبک بازاریابی آنلاین که در سال ۲۰۱۷ غالب است

سال ۲۰۱۶ برای بازاریابی آنلاین سال جالبی بود، اما از سرعت این صنعت هرگز کم نمیشود. هنوز به پایان سال نرسیده زمان باید شروع به تفکر درباره اینکه این صنعت در سال آینده چگونه رشد می کند باشیم – و دربنباره که شما چطور میتوانید متعاقبا برای این تغییر آماده شوید.

رشته بازاریابی تحت کنترل کسانی قراردارد که دیدگاه هایی برای برنامه ریزی آینده، تغییرات پیش بینی شده، و پرش به این سبک قبل از اینکه رقبا وارد آن شوند، می باشد. بنابراین متوجه سبکهایی که می آیند باشید و خودتان را برای آن آماده کنید. نیازی نیست شما از تمام آن ها استفاده کنید، اما اگر میخواهید در بازار رقابتی صنعت خود باقی بمانید باید مراقب وجود آنها باشید.

۱- ساخت و ایجاد بازی پوکمون گو، ظهور واقعی واقعیت افزوده را نشان داد

تعداد کمی از افراد پیش بینی کرده بودند که بازی پوکمون گو بتواند با چنین سرعتی جهش داشته باشد، و با درآمد روزانه ۱۰ میلیون دلار به سطح درآمدی جدیدی در کسب و کار خود برسد. اشتیاقی که برای این بازی وجود داشت تا حد زیادی فروکش کرد، اما اپلیکیشن آن دو تاثیر عمده بر روی جامعه بازاریابی آنلاین داشت؛ اول اینکه نشان داد کاربران آمادگی تجربه واقعیت افزوده (AR) را دارند و دوم، به بازاریابان مبنایی برای پتانسیل درآمدزایی در این زمینه نشان داد. میتوانید انتظار داشته باشید که برندهای زیادی به زودی با بازی های AR، تبلیغات AR به بازار بیایند و تلاش کنند از AR در بازی هایی که در حال حاضر وجود دارد، بهره ببرند.

                   واقعیت افزوده در بازاریابی آنلاین

۲- جریان ویدئوهای زنده به طور کامل جهش خواهد داشت

درخواست و تقاضای کاربران رسانه های اجتماعی برای داشتن محتوا در لحظه آغاز شده است، که به آنها دیدگاهی از دنیا (یا ماجرایی) که قبلا نمیتوانستند به آن دسترسی داشته باشند را بدهد. به لطف اینترنت سریع تر و حضور موبایل ها در همه جا، ویدیوهای زنده، برای خودشان تبدیل به چیزی نظیر یک سبک شده اند و اپ ها و پلتفرم های بیشتر و بیشتری در حال ایجاد برنامه های کاربردی «جریان های زنده» هستند؛ حتی امسال اولین  مناظرات ریاست جمهوری از طریق برنامه های زنده بود، که میلیون ها نظر درباره آن داده شد. ویدیو زنده در سال های اخیر بر روی یک مسیر رو به بالا قرار گرفته اند، اما باور من بر این است که سال ۲۰۱۷ سالی خواهد بود که به طور کامل جهش خواهد کرد و برندهای بیشتر و افراد بیشتر از آن استفاده خواهند کرد.

۳- ابزارهای تجسم داده و همچنین نیاز به تجسم داده تا حد زیادی گسترش می یابد.

به عنوان یک بازاریاب، داده به مثابه خون در رگ هاست. ما به اطلاعاتی نیاز داریم که بتواند به ما بگوید چه کسی محصول/خدمتی را میخرد، چه زمانی خرید میکند، چرا و چه پیامی بیشترین تاثیر را بر روی آن ها دارد. اما تحلیلگران داده گاها مشکلاتی در فهم دقیق اینکه داده چه میگویند دارند؛ مغز ما برای پردازش حجم زیادی از داده های عددی خام از این قبیل گسترش نیافته است. اکنون، تکنولوژی در نهایت به مرحله «تفسیر» بحشی از تجزیه و تحلیل داده ها رسیده است؛ و در حال حاضر صدها ابزار تجسم داده در بازار وجود دارد. اما در سال ۲۰۱۷، هر کسب و کاری نیاز خواهد داشت که شروع به استفاده از آن ها کند – کسانی که این کار را نکنند ضرر بسیار بزرگی خواهد کرد. تکنولوژی پیشرفته تر میشود، و تجزیه و تحلیل داده ها بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است.

۴- تبلیغات بومی در میان عموم به سرعت رشد خواهد کرد

بله، تبلیغات بومی یکی از قدیمی ترین سبک ها در این فهرست است. سال ها برندهایی که بدنبال راهی ساده برای دیده شدن به صورت طبیعی بودند، از این سبک استفاده کرده اند. اما تبلیغات بومی در نوسانی رو به بالا قرار دارد؛ همانطور که مشتریان بیشتر شکل های تبلیغات معمولی را محکوم میکنند و یا نادیده میگیرند، تبلیغات بومی راهی زیرکانه تر (و در عین حال تاثیرگذار) برای جلب توجه این مشتریان بکار میبندد. حتی ممکن است شاهد شکل های پیشرفته تری از تبلیغات بومی که توسط ناشران اصلی، یا برندهایی که قبلا از این روش تبلیغات استفاده نمیکردند، باشیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید