چگونه بازاریابی تاثیرگذار داشته باشیم

بازاریابی تاثیرگذار

بازاریابی تاثیرگذار ٬بازاریابی های مشتری مدار هستند

آیا میخواهید بیشترین بازگشت در بازاریابی خود را ببینید؟ مطمئن شوید که بازاریابی شما به مشتریانتان پاداش میدهد و همانجایی که هستند نیازهای آن ها را برطرف میکنند

عناوین پانزدهمین میزگرد Racom IMC در دانشگاه دی پاول شیکاگو از وفاداری مشتری تا میکرو لحظه تا ردیابی جغرافیایی صحبت شد. شش بازاریاب درباره اینکه چگونه این ابزارها میتواند به بازاریابان برای درک بهتر مشتری، رساندن پیامشان به مشتری کمک کرده و نوعی از تجربه مشتری متناسب با انتظارات را ایجاد میکند.

در اینجا چهار نکته بدست آمده از این میزگرد آورده شده است:

۱- برنامه های وفاداری مشتری را مجددا مورد ملاحظه قرار دهید

وفاداری اکنون بخشی از تجربه مشتری است، و تنها یک برنامه پاداشی نیست. این برنامه ها به سمت موبایل ها در حرکت هستند. یک مثال خوب از این نوع وفاداری برنامه استارباکس است که کاربران میتوانند با موبایل خود هزینه را پرداخت کنند. این شرکت با یک روبات چت کار میکند که بدین طریق حتی سفارش گرفتن را ساده تر نیز مینماید. برنامه وفاداری اغلبه به خریداران پاداش میدهد، اما رفتار خرید الزاما اولین تجربه ای که افراد به آن فکر میکنند نیست.

۲- رسانه های اجتماعی: مشارکت در شرایط مشتری

بازاریابی از تبلیغات فشاری به تبلیغات کششی تغییر مسیر داده است – افراد میخواهند تبلیغات همان جایی باشد که آن ها هستند. جستجوی صدایی، مانند الکسای آمازون، نیز میتواند بر روی دنیای جستجو دیر یا زود انجام شود.

۳- بازی پردازی در روبات های نبرد

ایجاد یک تجربه چند مرحله ای سفارشی شده برای مصرف کنندگان میتواند تاثیر مزایای روبات های ناعادلانه در خرید را تخفیف دهد. کلید این کار ایجاد تجربه تعاملی و بومی برای پلتفرم های درگیر میباشد. برای مثال، توییتر به ایجاد یک فرمت برای طرفداران نایکی  کمک کرد تا کشف های تولید محدود را قبل از اینکه ربات ها بتوانند به سمت آن حرکت کنند ایجاد کرد. آن هایی که بازی را میبازند بازهم یک کد کوپن یا پیشنهاد دیگری را برنده می شوند.

۴- علم حرکت

این نوع ردیابی جغرافیایی امکان بازاریابی جزیی تر برای مشتریان را میدهد. اگر شرکت ها بازاریابی با موبایل را لحاظ نکنند، فرصت بزرگی را برای بدست آوردن توجه عموم از دست میدهند. آن ها می توانند بدون اینکه غرق در ایده های زیادی شود از سطوح بسیار ابتدایی شروع کنند، اما اینکار باید از جایی آغاز شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید