بازاریابی داده محور

بازاریابی داده ها در سال ۲۰۱۷

بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور

داده ها و تکنولوژی های مدرن در سال ۲۰۱۷ چه تاثیری بر روی بیزینس شما دارند؟

بازاریابی های داده محور

در سال های اخیر پیش بینی های زیادی در خصوص کمپین های بازاریابی داده محور شنیده اید. 

این نوع از بازاریابی داده محور، سال ها مورد بحث بوده است و اکنون در سال ۲۰۱۷ پیشرو استراتژی های بازاریابی میباشد.

همانطور که در پیش بینی های سال ۲۰۱۷ میتوان ملاحظه کرد استفاده از داده ها برای انتقال پیام کسب و کارتان یکی از بخش های اصلی و پر اهمیت به شمار می رود. 

امروزه تمرکز شرکت ها بر روی استفاده حداکثری از داده ها برای افزایش تعداد مشتریان و هم چنین حفظ این مشتریان (و مشتریان قدیمی) می باشد.

در سال ۲۰۱۷ تلاش میشود تا با استفاده از داده هایی که از مشتری ها بدست می آید، کسب و کارها بتوانند به حداکثر درآمد برسند. 

در همین زمینه چهار روندی که برای بازاریابی داده محور در سال ۲۰۱۷ درنظر گرفته شده است ، به شرح زیر می باشد:

استفاده از داده برای بازاریابی های مبتنی بر حساب مشتری و رسیدن به موفقیت در دپارتمان های داخلی سازمان 

در سال ۲۰۱۷،‌ داده ها نبض تپنده فعالیت های بازاریابی هستند و تنها تیم های بازاریابی نیستند که تحت تاثیر این داده ها قرار دارند، بلکه حتی استراتژی های فروش هر شرکت نیز باید بر طبق داده های بدست آمده از مشتریان و چشم اندازهایی که این داده ها به کسب و کارها میدهند تدوین شوند.

مطالب بیشتر
رویدادهای بیشتر برای بازاریابان

برای دستیابی به موفقیت با استفاده از این داده ها همکاری و مشارکت هر دو تیم ضروری ست. 

متحد شدن بازاریاب های B2B و B2C با استفاده از استراتژی های تحلیلی

مدیران ارشد بازاریابی با تحلیل هایی که انجام میدهند تقسیم بندی های بازار محصولات خود در دسته های بازار مصرف کننده و یا بازار سازمان انجام میدهند.

در گذشته شرکت ها توانایی و قابلیت جمع آوری داده از بازارهای هدف خود را نداشتند اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه بازاریاب ها این امکان را دارند که داده های بدست آمده از مشتریان را برای بهبود فرآیند فروش بررسی کنند و بوسیله آن بهتر و تاثیرگذارتر وارد دنیای مشتریان شوند. 

به همین منظور، مدیران ارشد بازاریابی نیاز به درک صحیحی از مسیر و فرآیند ها دارند .

برای مثال بازاریابان B2B باید نسبت استراتژی هایی میتواند منجر به موفقیت آن ها شوند، هوشیار باشند و مصرف کنندگان را به درستی هدف گیری نمایند.

خریداران و مشتریان شما هر روز آگاه تر و هوشیارتر از قبل شده و انتخاب های هوشمندانه تری دارند، بازاریابان برای رسیدن به موفقیت باید بتوانند این فرآیندها را به درستی ارزیابی کنند و به خوبی از آن بهره مند شوند. 

تکنولوژی بازار

یکی از مباحث جذاب در سال ۲۰۱۷ یادگیرنده شدن تکنولوژی ها می باشد که منجر به افزایش کارایی و اثربخشی می شود.

با اینکه اغلب بازاریاب ها از سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری و اتوماسیون بازاریابی استفاده می نمایند، اما تقاضای نسخه برداری از نرم افزارهای دیگر برای کنترل متمرکز داده ها، تا حد زیادی در بین بازاریابان کاهش داشته است.

مطالب بیشتر
تبلیغات تلویزیونی آدیداس متوقف میشود

یکی از دلایل آن افزایش هزینه های سازمانی است، چرا که بازاریاب ها داده های هر بخش را صرفا برای همان بخش مورد استفاده قرار میدهند تا کارایی و درآمد افزایش یابد. 

همکاری مدیران ارشد بازاریابی و مدیران تکنولوژی اطلاعات

هدف سال ۲۰۱۷ به حداکثر رسانی و قدرتمند سازی بهره برداری از تکنولوژی است و این نکته نیازمند همکاری بین مدیران ارشد بازاریابی و مدیران بخش تکنولوژی است.

رسیدن به یک دیدگاه جامع درباره اطلاعات مشتری نیازمند همکاری بین بخش های مختلف سازمان منجمله واحد فناوری اطلاعات، بازاریابی و دیگر بخش های فروش می باشد تا بتوانند بواسطه این مشارکت به نتایج مناسب و مطلوب دست یابند.

با توجه به این شرایط، نقش مدیران ارشد بازاریابی به سرعت در حال تغییر بوده و به سمت تحلیلگری سوق داده میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید