تبلیغات آنلاین

جنبه تاریک تبلیغات دیجیتال که نیاز به بهبود دارد

کلاهبرداری در تبلیغات آنلاین

یک تبلیغ عجیب و غریب از ادوبی، شرکت نرم افزاری، سال گذشته پخش شد، که در آن یک تیم خوشبخت از کارکنان و مدیران را نشان میداد که وقتی فکرمی کردند نرم افزار «انسایکلوپدیا» آن ها به فروش رفته است، به کار باز می گشتند.

در جایی نشان میداد که یک کودک دوست داشتنی پوشکی بارها روی  دکمه “خرید” رایانه کلیک میکند.

در دنیای حقیقی شرکت ها با چالش شرکت های پخش کننده تبلیغ با توجه به حجم مخاطبین، تبلیغ ها را به اشتراک میگذارند، اما در این بین مشکلاتی توسط ربات ها، و نه بچه ها ایجاد میشود. .

یک کلمه کثیف کلاسیک ده حرفی در کمین جامعه تبلیغاتی نشسته است: کلاهبرداری.

در سال جاری، فروشندگان آنلاین بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار برای تبلیغات دیجیتال در سطح جهانی هزینه کرده اند، اما این میلیاردها دلار توسط کلاهبرداران باهوش، که به دروغ ادعا می کنند که تبلیغات توسط مصرف کنندگان دیده می شوند، بلعیده میشود.

این افراد بد نیت، کامپیوترهای شخصی افراد را به یک “ربات” آلوده می کنند، نرم افزاری که در پس زمینه وب سایت کار میکند.

کاربران نمیتوانند متوجه این نرم افزار شوند و تشخیص آن برای تبلیغ کنندگان تقریبا غیرممکن است، زیرا این نرم افزار با شناسه “کوکی” حقیقی وارد کار می شود.

کلاهبرداران ترفند دیگری نیز دارند: آنها می توانند صدها آگهی را روی یکدیگر در یک وب سایت قرار دهند یا یک وب سایت را به طور کامل تبدیل یک پیکسل کوچک در یک صفحه بکنند تا تبلیغ کنندگان فکر کنند تبلیغاتشان دیده می شود.

مطالب بیشتر
بازاریابی آنلاین ۲۰۱۷

در هر صورت، آنها عمدا ادعا میکنند که تبلیغات شما، که هرگز دیده نشده اند، بارها «بازدید» شده و روی آن ها «کلیک» شده است. 

چنین تقلب هایی در سراسر دنیای آنلاین وجود دارد.

برخی فعالیت های غیرانسانی و رباتی میتوانند چیزی حدود ۳۰ ٪ از حجم ترافیک سایت را تشکیل دهند.

این ترفند کلاهبرداری به صورت یکسان در سایت توزیع نمیشود.

مایکل تیفانی، مدیرعامل شرکت White Ops ، که بر روی کلاهبرداری ها کار میکند، میگوید :« بیشتر چیزی شبیه شیوع وبا می باشد تا تابش اشعه های خورشید.»

ناشرانی که کاری به نام «گسترش مخاطبان» را انجام میدهند، و تبلیغاتی در سایت های دیگر ناشران میگذارند، بیش تر در معرض آسیب هستند، زیرا ممکن است همکاران آن ها موارد امنیتی را به درستی رعایت نکنند.

آقای تیفانی کار تامین امنیت سایبری برای بانک ها را انجام میداد، وی متوجه شد که کلاهبرداران وارد تبلیغات آنلاین می شوند، زیرا با این روش شناسایی آن ها سخت تر می شود و پول سریعتر پرداخت می شود.

جذابیت تبلیغات آنلاین، در مقایسه با نوع قدیمی و آنالوگ، در این است که این نوع تبلیغات بیشتر قابل سنجش هستند و هزینه های هدر رفته را کاهش می دهند.

گرچه، تقلب گسترده می تواند این وعده را تضعیف کند.

گروه های تجاری صنایع در تلاش هستند تا با شفاف سازی در حوزه اکوسیستم تبلیغات دیجیتال، آگاهی عمومی درباره کلاهبرداری را بالا ببرند تا ایمن سازی  آن را آسان تر کنند.

برخی از صاحبان وب سایت ها برای ترافیک هایی که فاقد اعتبار هستند، پول را به مشتری بازپرداخت می نمایند، البته شناسایی این تراشه های دیجیتال بسیار دشورا است.

مطالب بیشتر
قوانین بازاریابی با ایمیل

شناسایی ربات ها بسیار سخت تر از شناسایی کودکان است 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید