تبلیغات اینستاگرام و شبکه های اجتماعی

تغییر نحوه تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام با طراحی مجدد نوار «اقدام به عمل» به بازار می آيد

با ترکیب این نوار با یک تصویر یا ویدیو تبلیغاتی، اینستاکرام قادر خواهد بود تا تبلیغات بیشتری بر روی صفحات کاربران بیاورد

برای دومین بار، طی دو سالی که از زمان انتشار تبلیغ های قابل کلیک در اینستاگرام میگذرد، اینستاگرام ظاهر آنچه که که قرار است روی آن کلیک شود را بروزرسانی میکند.

این بار اپلیکیشن عکس و ویدئو متعلق به فیس بوک برای ترکیب بهتر در یک فضای سفید اما متفاوت، تغییری در نوارهای اقدام به عمل تبلیغات ایجاد کرده است.

سال گذشته، اینستاگرام بخش قابل کلیک تبلیغات خود را در تلاش برای آگاه سازی بیشتر مردم از این گزینه ، واضح تر ساخت و از نگرانی های تبلیغ کنندگان در رابطه با گزینه های مستقیم موجود در برنامه حمایت کرد. چند ماه بعد،دکمه اقدام به عمل خود را بر روی یک نوار افقی آورد که در کنار کل دکمه تبلیغاتی عکس یا ویدیو قرار داشت.

این شرکت رنگ دکمه پس زمینه را طوری طراحی نمود که پس از چهار ثانیه از رنگ سفید به رنگ آبی تغییر یابد تا بتواند توجه بیشتری را به خود جلب کند. 

این شرکت در روز دوشنبه اعلام نمود، اکنون، بجای رنگ آبی، این نوار به طور دینامیک به رنگ عکس یا ویدیو موجود در تبلیغ، تغییر رنگ میدهد.

انستاگرام رنگ نوار اقدام به عمل را تغییر میدهد تا بتواند بهتر با عناصر یک تبلیغ ساده که نظر کاربر را به خود جلب کرده است، هماهنگ شود. 

یکی از مسئولان اینستاگرام گفته است، طراحی مجدد ظاهر اینستاگرام بدین خاطر است تا به کاربران این تضمین را بدهد که عکس یا ویدیو تبلیغاتی یک عنصر جداگانه به حساب می آید تا بتواند احساسات را در افراد به روشی طبیعی تر انجام دهد.

مطالب بیشتر
به رغم بهبود تجارب دیجیتال، مشتریان هر روز ناراضی تر میشوند

اینکار میتواند این اطمینان را به کاربر بدهد که اینستاگرام می تواند آگهی های بیشتر در این زمینه ها بدونه آنکه بیش از حد تبلیغاتی باشند، وارد برنامه نماید.

نوار اقدام به عمل آبی رنگ بارزترین سیگنالی بود که نشان میداد پست یک تبلیغ است، و این نوار پس از اینکه پست ۴ ثانیه بر روی صفحه میماند به رنگ آبی در می آمد.

با کارهایی که بر روی دکمه اقدام به عمل انجام شد تا بیشتر مانند بخشی از تصویر یا ویدیو به نظر بیاید، این تغییر برای افرادی که صفحه خود را بالا یا پایین میبرند شاید چندان مشهود نباشد.

اگر این مطلب درست باشد، پس این امکان وجود دارد که اینستاگرام بتواند تبلیغات بیشتری را وارد برنامه نماید- و از حجم بار تبلیغات در فیس بوک بکاهد، انتظار میرود که اینکار در سال جاری منجر به کاهش رشد درآمد از آگهی شود. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید