تجارت دیجیتال

استراتژی خرده فروشی جدید علی بابا

تجارت دیجیتال

فروش سه ماهه علی بابا با استفاده از استراتژی خرده فروشی جدید ۶۱٪ افزایش داشته است

غول صنعت تجارت دیجیتال چین، گروه علی بابا بعد از اعلام سریعترین میزان فروش خود از زمان عرضه عمومی محصولات اولیه خود در سال ۲۰۱۴، که شاخصی از هزینه مصرف کنندگان قدرتمند چینی است، چشم انداز خود را برای رشد فروش سالانه افزایش داد.

با افزایش فروش ۶۱ درصدی برای سه ماهه منتهی به سپتامبر، جک ما، رییس میلیارد، اکنون پیشتر رفته و قصد به لرزه انداختن بخش خرده فروشی مدرسه قدیمی چین را دارد.

علی بابا، بزرگترین شرکت چینی، در حال ساخت یک نیم میلیون مغازه «مامان و بابا» به عنوان بخشی از ایجاد انگیزه خرید در مشتریان آنلاین و مشتریان در فروشگاه است، و اینکار را با راه اندازی کیف پول برای ارتقا خدمات تجاری بر روی پلتفرم خود انجام میدهد.

این مورد برنامه ای است که با صرف ۳۰ میلیارد دلار برای هرچیزی منجمله هوش مصنوعی، محاسبات ابری و حتی لوجستیک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

درآمد این ابر محاسباتی در سه ماهه منتهی به سپتامبر دو برابر شده و جایگاه خود را به عنوان یکی از بیزینس های با رشد سریع علی بابا، در مسیر رقابت با شکرت آمازون و بازرگانی تنسنت محکم میکند.

خرده فروشی جدید

برنامه «خرده فروشی جدید» علی بابا از یک ویژگی ساده پیروی میکند – برای ترکیب بازرگانی آنلاین خود با یک فروشگاه بزرگ از فروشگاه های فیزیکی که به تازگی از اینترنت جدا شده اند، از لایه واسطه های سودآور جدا شده اند و تجارت اینترنتی علی بابا که در حال اجرا می باشد را تقویت میکنند.

مطالب بیشتر
سمینار دیجیتال مارکن ۲۰۱۸

علی بابا در تلاش است تا خرده فروشان بزرگ و کوچک موجودی های خود را بر مبنای نیازهای حقیقی مدیریت کنند و مشتریان فیزیکی بیشتری را در شبکه خود وارد کرده و سفارشات آنلاین خود را ارتقا بخشیده، اطلاعات زیادی را برای مشتریان آینده فراهم آورد.

نتایج اولیه این اقدام امیدوار کننده است.

مگی وو، مدیر مالی علی بابا، گفت که درآمد حاصله از خرده فروشی جدیدبیش از پنج برابر در سه ماهه سپتامبر سال قبل است.

این امر اعتماد به نفس علی بابا را برای پیش بینی درآمد ۴۹ تا۵۳ درصدی در سال مالی جاری ایجاد کرد.

هفته آینده ،  در تنها روز تبلیغات و بزرگترین رویداد خرید در تقویم، علی بابا آزمایش در حال رشد خود از فروشگاه های آفلاین را رونمایی خواهد کرد.

سال گذشته، معاملاتی که بر روی این پلتفرم انجام شد به ۱۷/۸ میلیارد دلار رسیده است که تبلیغات جمعه سیاه و دوشنبه سایبری نیز بخشی از آن بوده است.

امسال ، ۱۰۰۰۰۰ فروشگاه فیزیکی نیز در این رویداد شرکت خواهند داشت.

هدف نهایی این است که رشد اقتصادی حفظ شود – که این دستاورد کوچکی برای یک شرکت ۴۸۰ میلیارد دلاری نیست.

فروش سه ماهه منتهی به سپتامبر به ۶۱ درصد و ۸/۳ میلیارد دلار رسید و سهام این شرکت را با افزایش ۱/۲ درصدی سهام به ابتدای معاملات سهام نیویورک آرود.

با وجود اینکه امسال رقم افزایش دو برابر شده است، این شرکت در ابتدای معاملات نیویورک سهام 1.2 درصد سهام را به فروش رساند، با وجود اینکه دو برابر شده است و به غیر از شرکت اپل، رقابت و مسابقه ای را با دیگر شرکت ها ایجاد کرده است

مطالب بیشتر
جنبه تاریک تبلیغات دیجیتال که نیاز به بهبود دارد

تجارت مرکزی، که تا کنون به عنوان بزرگترین بخش از کسب و کار علی بابا بوده است، ۶۳ درصد افزایش یافته و به ۷ میلیارد دلار رسیده است و ۴۸۸ میلیون مصرف کننده فعال را در بازار خرده فروش چین تقویت کرده است.

بسیاری از این رشد ناشی از صرف هزینه هایی که با تلفن هوشمند انجام شده است، بود. زیرا تعداد کاربران فعال در موبایل به ۵۴۹ میلیون نفر رسیده است.

استیون زو، یک تحلیلگر در شانگهای در شرکت پسیفیک اپوک، قبل از انتشار برنامه جدید، گفته است: « علی بابا در زمینه کسب درآمد از طریق تبلیغات بسیار خوب عمل میکند.

در معنا اینکار بیشتر شبیه یک شرکت رسانه ای است تا یک شرکت تجارت الکترونیک. توانایی این شرکت برای پول درآوردن از برنامه های موبایلی به طور قابل ملاحظه ای بهبود داشته است »

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید