مشاوره بازاریابی

پلتفرم های داده مشتری و نقش آن در بازاریابی

ظهور پلتفرم داده مشتری به عنوان«سیستم عصبی متمرکز» در تکنولوژی بازاریابی

مشاوره بازاریابی

یافته های موفق و پربازده بازاریاب ها از یک مرکز داده مشتری متمرکز به عنوان یک الگو در کنفرانس مارتک بوستون ایجاد شد

تمام صحبت هایی که درباره تکنولوژی بازاریابی در جلسات حین کنفرانس بازاریابی مارتک در بوستون انجام شد، چندین طرح و زمینه بوجود آمد.

یکی از این زمینه ها حول پرسش متمرکز سازی، ارتباط ابزار و ظهور پلتفرم داده مشتری (CDPs) بوده است که به قلب تکنولوژی ها تبدیل شد.

کایلی دوفورد از CDP شرکت خود، به عنوان «سیستم عصبی مرکزی» در بدنه بازاریابی خود یاد میکند.

او به تماشاگران گفت که «همه چیز در همان یک پلتفرم اتفاق می افتد.»

این برند از تکنیک های نقشه برداری معمول برای مشخصات فردی استفاده میکند و این پلتفرم آن را به همه چیز و در هرکجای این سیستم متصل می کند. 

کیت توهیل، مدیر ارشد راه حل های تکنولوژیک در رسانه عمومی بوستون، WGBH، درباره نقش مرکزی پلتفرم ارتباط با مشتری به نام RedPoint Global و نقشی که در فعالیت های بازاریابی گروه رسانه دارد صحبت کرد.

وی اذعان داشت که این پلتفرم یک نقطه واحد برای اجرای بازاریابی در تمام کانال ها ارائه میدهد که این شامل ارسال مستقیم ایمیل و کمپین های ایمیلی نیز میشود.

به طور خاص، در ارسال ایمیل مستقیم، اطلاعات تکراری و کپی شده برای تمام شرکت های غیرانتفاعی تبدیل به یک مشکل هزینه بر شده است.

وقتی برای اولین بار از سیستم RedPoint استفاده کردیم گروه دریافت که حدود ۸۰۰۰۰ حساب ایمیل تکراری وجود دارد. 

مطالب بیشتر
مدیریت خودکار پست گوگل

اکوسیستم تکنولوژی بازاریابی WGBH حول استفاده از RedPoint شکل گرفت. 

توهیل می گوید بخاطر پاکسازی بخش عمده ای از داده، انتقال به RedPoint و بروز رسانی نسخه «نیروی فروش NGO Connect» در پایان سال اول بسیار مثبت بود.

دکتر مارتین دوفورد میگوید: « یک انبار مارتک فوق تخصصی، دستیابی به شخص مناسب را در زمان مناسب و با پیام مناسب سخت  میکند.

شما چگونه این فروشندگان بزرگ و ابزارهای زیبا را برای کمک به ساخت پروفایل پیشرفته مشتری استفاده میکنید؟» دوفورد در پاسخ سوال دکتر مارتین میگوید که جواب CDP (پلتفرم های داده مشتری) است. 

با استفاده از پلتفرم های مشتری ،مانند Lytics، شرکت ها می توانند به منافع جامع  و بدون مشکلی دست یابند که شامل تمام نقاطی که کاربر را درگیر میکند، میشود.

این نقاط اتصال ممکن است در هر زمانی از روز که امکان اتصال کاربر به آن وجود دارد، تاریخچه خرید، آمدن بر روی وب، ارتباط ایمیلی، بخش های مکاشفه ای، امتیازات رفتاری و موارد بسیار دیگری باشد.

دوفورد میگوید «شما میتوانید داده های مشتری را برای کمک به بیان یک داستان فوق العاده به کانال ها پیوند دهید.»

این بدین معنی است که پیام های فوق العاده هدفمندی را به بخش های مخاطبان بی رقابت ارائه دهید و بین آن ها و مشتریانی که خرید میکنند تمایز قائل شوید. 

کایل دوفورد به بازاریابان میگوید که از داده های انتشار داده شده برای خود افراد استفاده کنند و نه تنها برای کلیک شدن بر روی آن ها. 

همه اعتقاد ندارند که «سیستم عصبی مرکزی» چیز خوبی است. به نظر من باید برای نواحی و سازمان های مختلف سیستم های متفاوتی وجود داشته باشد – فروش، مالی و غیره- و برای اینکار نیاز به وجود یک قانون میان آن ها می باشد.

مطالب بیشتر
برگزاری دوره استراتژی و بازاریابی برای مدیران

برایان کاردون، مدیر ارشد خدمات ارتباطی و ارتباطات Fuze و مدیر ارشد بازاریابی سابق الوکا می گوید: «میتوان یک پایگاه داده را جایگزین کرد»

مایک ولوپ، مدیر ارشد بازاریابی سایر ریزن و موسس HubSpot درباره همان پنل میگوید، «یک مرجع واحد و حقیقی برای مشتری خوب است اما لازم به هشدار است که این ها نیاز به یک تیم عملیاتی و اجرایی و استراتژی شفاف دارند.

مردم هزینه های یکپارچگی و آموزش را دست کم میگیرند. »

جان میلر، مدیرعامل و موسس پلتفرم بازاریابی برپایه حسابداری انگاگیو، انتظار دیدن ابزارهای بیشتری نظیر Zapier را دارد تا بتواند از ترکیب API آن برای خلق «دیدگاه های خاص حقیقی» استفاده کند.

به نظر میلر تغییر بزرگ تری در شرف اتفاق افتادن است.

او میگوید:« من اعتقاد دارم نسل دیگری از پلتفرم های بازاریابی جایگزین پلتفرم های کنونی میشود. مواردی نظیر بیگ دیتا و ماشین های یادگیرنده را نباید نادیده گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید