خدمات بازاریابی

خدمات بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

خدمات بازاریابی و بازاریابی واژه ای است که کم و بیش به گوش همه ما رسیده است اما اینکه بازاریابی حقیقی چیست نیاز به تعریف و توضیح بیشتری دارد. در ادامه در خصوص اینکه بازاریابی چیست و انواع آن کدام است صحبت میکنیم.

بازاریابی یک علم است که در ابعاد مختلف زندگی ما به گونه ها و اشکال گوناگون نشان داده میشود. بسیاری از مردم میپندارند که بازاریابی یعنی اینکه یک بروشور یا کاتالوگ را دستمان گرفته و از این مغازه، خانه یا اداره به مغازه، خانه و اداره بعدی برویم و با اصرار و درخواست محصول یا خدمتی را بفروشیم و به صورت پورسانتی درصدی از آن را به ما پرداخت کنند. اما باید بدانیم که فروش تنها بخش کوچکی از پروسه بازاریابی است و بازاریابی شامل بخش ها و موارد بیشماری می شود. معمولا مدیران بازاریابی باید ارکان بازاریابی موفق را در یک برنامه بازاریابی به خوبی تدوین و تنظیم کنند. این برنامه تمامی بخش های بازاریابی را در برمیگیرد.

در اینجا در خصوص مزایا و منافع یک بازاریابی موفق و نتایجی که برای سازمان/ شرکت رقم میزند صحبت میکنیم.

اما اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم که بازاریابی چیست نگاهی به تعریف فیلیپ کاتلر، پدر علم نوین بازاریابی می اندازیم: « بازاریابی ، فرایندی مدیریتی- اجتماعی ، که بوسیله آن افراد و گروه ها ، از طریق تولید و مبادله ی ارزش ، به رفع نیاز (و خواسته) خود میپردازند.»

از سوی دیگر آدام اسمیت ، فیلسوف معروف اسکاتلندی ، و پدر اقتصاد نوین ، در کتاب مشهور خود – ثروت ملل،«نیاز مشتریان» را اینگونه بیان کرده است: «نیاز و محصول تولیدکنندگان ، باید فقط با درنظر گرفتن نیاز مصرف کنندگان و رفع نیازهای آنها تعیین شود.»

باید بدانیم که نیاز، خواسته، تقاضا، کالا، مبادله و معامله و بازار از کلمات کلیدی بازاریابی هستند که برای موفقیت در بازاریابی باید با مفهوم این لغات آشنا شویم. زیرا این نیاز و تقاضای بشر است که باعث بوجود آمدن علم بازاریابی شده است.

دکتر احمد روستا بازاریابی را اینچنین بیان میکنند که بازاریابی شامل سه رکن است:

  بازارشناسی (به معنای شناخت مشتریان و نیازهای آنها)

– بازارسازی (به معنای خلق و بدست آوردن سهم بازار (جذب مشتری))

– بازارداری (به معنای حفظ سهم بازار (حفظ مشتری))

و اما بازار کجاست و ما کالاهای خود را در کجا باید ارائه دهیم؛

بازار به جایی اطلاق میشود که تمام مشتریان بالقوه ای که نیاز و خواسته مشترکی دارند برای تامین نیاز و خواسته خود، تمایل به مبادله دارند و توانایی انجام آن را نیز دارند. اندازه این بازار نیز به تعداد افرادی بستگی دارد که حاضرند برای بدست آوردن محصول مبادله کنند.

یکی دیگر از عواملی که در بازاریابی اهمیت دارد تحقیقات بازار و درک رفتار مشتری در زمان ها و فصول متفاوت است. عوامل بسیار زیادی میتواند بر روی رفتار مشتریان تاثیر داشته باشد که شما میتوانید با استفاده از تحقیقات بازاریابی متوجه شوید که مشتریان در زمان و مکان متفاوت به دنبال چه چیزی هستند و به نوعی ذهن مشتریان را بخوانید.

خدمات بازاریابی

طرح بازاریابی

طرح بازاریابی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

شما باید محصول یا خدمتی که به مشتری ارائه میدهید را بشناسید و نقاط قوت و ضعت کالای خود و جایگاه آن در میان رقبا را بشناسید.

شما با استفاده از این طرح مناسب میتوانید ویژگی ها و تفاوت های خاص محصول و خدمت خود و راه های رسیدن و جذب مشتری و وفادارسازی را بشناسید.  داشتن طرح بازاریابی یکی از مهمترین بخش های طرح کسب و کار به شمار میرود.

خالی از لطف نیست که بدانید بازاریابی انواع و اقسام بسیار گوناگونی دارد که میتوان با توجه به نوع محصول یا خدمت،‌ موقعیت، زمان و مکان از یک یا چند نوع از این انواع استفاده کرد. ۱۳۶ قسم بازاریابی وجود دارد که چند نمونه از آن شامل موارد زیر میشود:

چریکی

دیجیتال

محتوا

مستقیم

B2B

کلامی

پارتیزانی

درون گرا

و ……

سازمان بازاریابی نگرش این حوزه خدمات زیر را ارائه میدهد. خدمات ما با استفاده از تیمی ۱۸۵ نفره و آموزش دیده ٬تضمین شده بوده و افزایش سودآوری در صنعت ٬ فروش و تولید شما را به ارمغان خواهد آورد.

برند سازی

برنامه ریزی بازاریابی

آنالیز بازار

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

طراحی سایت

بهینه سازی و سئو سایت

طراحی لوگو

بازاریابی صنعتی

مشاوره بازاریابی

استراتژی بازاریابی

مشاوره تلفنی

مشاوره حضوری

جهت درخواست خدمات شما ابتدا باید فرم درخواست را کامل نموده و برای ما ارسال نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت با شما ارتباط برقرار کرده و هماهنگی های لازم صورت می پذیرد.