سایت بازاریابی دیوار

کمین کلاهبرداران برای خریداران سایت های بازاریابی

مراقب کمین کلاهبرداران در سایت بازاریابی بازاریابی باشید

سایت بازاریابی

رئیس پلیس فتا فرماندهی استان کردستان شیوه های جدید کلاهبرداری اینترنتی را برای مردم نمایان میسازد.

وی معتقد است با بالارفتن آگاهی مردم از چنین مواردی، امکان فریب خوردن آنها و در دام افتادنشان کاهش می یابد. 

سرهنگ فرامرز شاکری بیان داشت در زمان انجام خرید از اپلیکیشن ها و یا سایت هایی که در فضای مجازی فعالیت دارند هوشیار باشید زیرا در این موارد عرضه کننده جنس افراد بوده و شرکت بازاریابی کمترین نظارتی بر عرضه و کیفیت اجناس نخواهد داشت.

ترجیحا پس از رویت جنس اقدام به پرداخت وجه آن نمایید. 

در ادامه وی افزود: در یکی از پرونده های کلاهبرداری در فضای مجازی شاکی مدعی است از طریق وب سایت www.divar.ir اقدام به خرید یک دستگاه سیستم مالی نموده است و برای انجام این خرید مبلغ ۵میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت به شماره کارت بانکی معرفی شده واریز کرده است و پس از واریز این مبلغ، فروشنده پاسخگو نبوده است.

پروندهد این فرد با موضوع کلاهبرداری در فضای مجازی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج ارجاع داده شده است.

سرهنگ شاکری با بیان اینکه این شکایت به مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفته است و در این خصوص پرونده ای تشکیل شده است ابراز داشت: پس از بررسی ها و اقدامات توسط پلیس و کادر فنی فردی در پرند تهران شناسایی گردید و به پلیس فتا احضار شود و گوشی موبایل او مورد بررسی قرار گرفت و مدارک مربوط به پرونده از آن استخراج شد.

مطالب بیشتر
استراتژی توصیه دیجیتال

پس از انجام تحقیق پیرامون این پرونده ، به دلیل وجود مدارت و مستندات کافی متهم به جرم خود در خصوص فروش سیستم صوتی و واریز ۵ میلیون ریال به حساب وی از سوی شاکی اعتراف نمود و در نهایت این پرونده تکمیل گردیده و به دادسرا ارسال شده و فرد به جرم کلاهبرداری اینترنتی محکوم و قانون متناسب با آن صادر گردید. 

رئیس پلیس فتای استان کردستان در پایان صحبت های خود افزود: اینکه شما آگهی را در فضای مجازی ملاحظه میکنید نمی تواند دلیلی بر حقیقی بودن آن باشد و باید در این موارد توجه کافی را داشته باشید تا در دام کلاهبرداران اینترنتی نیفتید.

در صورت موارد مشکوک ، موارد را از طریق پایگاه اینترنتی پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir و بخش فوریت های سایبری گزارش نمایید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید