saint-petersburg

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

 

 

سن پترزبورگ که زمانی پایتخت کشور پهناور روسیه بود، حالا به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور مورد توجه گردشگران است.

به گزارش بانکی دات آی آر، سن‌پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که از گنجینه‌های تمدن بشری محسوب می‌شود و به “ونیز شمالی” و همچنین “موزه در فضای باز” معروف است.

موقعیت جغرافیایی

سن پترزبورگ در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. سنت این شهر در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌است.

شرایط آب و هوایی

سن پترزبورگ دارای آب و هوایی با تابستانهای گرم و شرجی که تحت تاثیر بادهای دریای بالتیک کمی خنک تر است و زمستانهای سرد و طولانی است. تابستانها درجه حرارت به ۲۰-۲۲ درجه میرسد.

دیدنی ها

کاخ موزه هرمیتاژ


این کاخ که در سواحل رودخانه نوا قرار دارد، محل اقامت امپراطور و کاترین کبیر بوده. در ۳ طبقه این کاخ، طیف گسترده ای از هنر جهان در زمان باستان، آثار قرن بیستم روسیه و اروپا، مجموعه افسانه ای نقاشی های امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم، سقف طلایی، طلا و نقره، جواهرات سلطنتی، چلچراغ های کریستال و موزاییک هایی که استادانه طراحی شده اند دیده میشوند.

کاخ پترهوف


کاخ پترهوف که به آن ورسای روسیه می‌گویند از کاخ‌ها و باغ‌های دیدنی این کشور به شمار می‌رود. این کاخ که در قدیم قصر خصوصی پطر کبیر بوده، به خاطر چشمه‌ها و عظمتش، از شهرتی جهانی برخوردار شده است. مشهورترین این فواره ها، پلکان عظیم یا گرند کاسکید نام دارد که از نمای شمالی کاخ تا کانال مارین امتداد دارد و از ۶۴ فواره مختلف با بیش از ۲۰۰ مجسمه برنزی تشکیل شده است

کلیسای سنت ایزاک


کلیسای سنت ایزاک که به دستور سزار ساخته شد، با گنبد طلایی و ستون های سنگ گرانیت قرمز، موزاییک های نفیس، سقف نقاشی شده، مجسمه ها، نقاشی ها، شیشه های زیبا و رنگ آمیزی شده و ترکیب انواع مختلف سنگ هایش یکی از مکان های بسیار دیدنی سنت پیترزبورگ محسوب میشود. بیش از ۴۰ سال برای ساخت این کلیسا وقت صرف شده است

مراکز خرید

لاروس سیکوندا، نمایشگاه هنرهای آزاد ایتیندانت، فروشگاه موسکوسکی، پاساژ ترید هاوس، فروشگاه ناروسکی و کارخانه لومونوسووای چینی از جمله مراکز خرید سن پترزبورگ هستند.

حمل و نقل عمومی

فرودگاه بین المللی پولکوفو دارای ۲ ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی بوده و در فاصله ۱۷ کلیومتری از مرکز شهر قرار گرفته است.

رفت و آمد در شهر سنت پترزبورگ با استفاده از حمل و نقل عمومی بسیار ساده و راحت می باشد. شهر دارای مترو، تراموا، اتوبوس، و مینی بوسهایی بنام ماشروتکا برای جابجایی مسافرین می باشد. همچنین تاکسی های زیادی در شهر در حال تردد می باشند. پیشنهاد میشود حتما نرخ کرایه را از قبل با آنها طی کنید.

منبع بانکی دات آی آر

امتیاز بدهید
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید