سیاست تبلیغاتی

فیس بوک سیاست های تبلیغاتی خود را برای کاربران توضیح می دهد

سیاست تبلیغاتی تبلیغات فیس بوک

یکی از ناظران می گوید که پست های جدید این پلتفرم، بر توانمندسازی کاربران برای امور ترغیب به عمل، تمرکز دارد.

فیس بوک به طور رسمی سیاست های تبلیغاتی خود را برای کاربرانش تعیین کرد، اما صنعت احساس می کند که این غول اینترنتی بجای پذیرفتن مسئولیت، امور مربوط به آن را رها کرده است. 

راب گلدمن، معاون رئيس بخش آگهی فیس بوک در یک پست وبلاگ، به کاربران این اطمینان را داد که محصولات تبلیغاتی این پلتفرم با اولویت بندی افراد ساخته شده است.

گلدمن نوشت: “سیستم مزایده ما، که مشخص می کند کدام تبلیغ به شما نشان داده شود، اولویت های مورد نظر و مناسب شما را تعیین می کند، و موضوع مقدار پولی که فیس بوک برای هر نوع تبلیغ میگیرد نیست.”

در این پست همچنین به کاربران این اطمینان داده شد که فیس بوک اطلاعات آنها را به فروش نخواهد گذاشت و به اقدامات کنترلی که از آن برای طراحی آگهی استفاده میشود اشاره کرد.

وعده دیگری که در این پست داده شد این است که تبلیغات شفاف خواهد بود.

“ما در حال ساخت ویژگی شفافیت تبلیغاتی هستیم که به شما این امکان را میدهد می دهد تا از هر صفحه فیس بوک بازدید کرده و آگهی هایی را که تبلیغ کننده در حال اجرا آن میباشد، مشاهده نمایید و بدانید که آیا تبلیغات به شما نشان داده می شود یا خیر”

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد تبلیغات خیریه توسط روسیه، فیس بوک سیاست های تبلیغاتی خود را تشدید کرده است.

مطالب بیشتر
همگامی با تغییرات بازاریابی

“ما بسیاری از آگهی ها را به طور فعال و با استفاده از ابزارهای خودکار و دستی، و واکنش بینندگان در زمانی که آن ها تبلیغات را مخفی، بلاک کرده و یا به عنوان یک توهین علامت گذاری میکنند، نشان می دهیم.

هنگامی که یک آگهی را مرور می کنیم، به محتوای آن، هدف، صفحه فرود و هویت تبلیغ کننده توجه می کنیم.

” این حرف گفته شده است اما ممکن است فیس بوک همیشه این حق را نداشته باشد.

فیل اسمیت، مدیر کل سازمان بین الملل حقوق بشر (ISBA) میگوید به نظر می رسد که هدف این پست اشاره به نگرانی هایی است که اخیرا درباره تبلیغات در رسانه های اجتماعی ایجاد شده است.

اسمیت اضافه کرد، فیس بوک علاوه بر اختلاف بر سر تبلیغات سیاسی بر روی این پلتفرم، بخاطر “ردیابی مکالمات در شبکه اجتماعی فیس بوک که ادعا شده است تمام این مکالمات شنود میشده اند” مورد اتهام قرار گرفت. 

روت زوهرر، رئیس برنامه ریزی اتصالات و تکنولوژی بازاریابی Mindshare UK اشاره کرد که احساس نیاز فیس بوک برای انتشار چنین پستی تعجب آور نیست.

زوهرر گفت: “چیزی که جای تعجب دارد این است که جواب او، به جای اشاره به رسانه ها یا دولت (به عنوان بلندترین صدا در این موضوع)، یا آژانس ها و برندها (که بعضی از آنها به طور واضح به این داستان ها واکنش نشان داده اند)، مستقیما به کاربران نهایی این پلتفرم اشاره دارد و به طور قانونی، این بدین خاطر است که این داستان ها می تواند به یک ریسک اعتباری تبدیل شود، و بدون مردم، فیس بوک هیچ کسب و کاری نمیتواند داشته باشد. »

مطالب بیشتر
۷ نمونه از اشتباهات بازاریابی

اسمیت گفت: در عین حال که مهم است فیس بوک توضیح دهد که چگونه تبلیغات را در سایت به کاربرانش نمایش میدهد، اما به نظر نمی آید این پلتفرم هر گونه برنامه به روز رسانی واقعی داشته باشد.

ما دوست داریم فعالیت بیشتر فیس بوک را در این زمینه ملاحظه کنیم.”

وی اضافه کرد که بعید است این پست نظرات موجود در مورد تبلیغات در پلتفرم تغییر دهد.

زوهرر گفت “فیس بوک توانایی سیاست گذاری و مدیریت محتوای تولید شده و به اشتراک گذاشته شده در محیط های مختلف خود را ندارد و نیاز به تلاش برای هماهنگی کاربران نهایی با برندها و نمایندگی ها و فراتر از آن دارد.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید