قوانین تبلیغات در فیس بوک و گوگل

قوانین سختگیرانه تر برای تبلیغات گوگل و فیس بوک

قوانین تبلیغات در فیس بوک و گوگل

احتمال میرود فیس بوک و گوگل درخصوص تبلیغات سیاسی با قوانین جدی تری روبرو شوند 

فیس بوک، آلفابت، گوگل و سایر پلتفرم ها را با توجه به قالب ارائه شده توسط کیمیسیون انتخاباتی فدرال، با قوانین سختگیرانه تری برای تبلیغات سیاسی مواجه شدند.

این پروپوزال که الن وینتراب، رییس سابق کمیسیون و یک دموکرات، آن را نوشته است کمپین های تبلیغاتی، حزب های سیاسی و سایر سازمان هایی که بر روی انتخابات فدرال تاثیرگذار هستند را در بر میگیرد و حتی شرکت های تکنولوژیک را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

این بخش ها باید پلتفرم های خود را به گونه ای راه اندازی نمایند که با چشم اندازهای این بیانیه همخوانی داشته باشد. 

این بیانیه تبلیغات آنلاین را مجبور میسازد تا در راستا و مشابه فعالیت های اسپانسرهای رادیویی، تلویزین و آگهی های چاپ شده کار کنند.

این کمیسیون چارچوبی را در نظر گرفته است که به عنوان هشدار به قانون گذاران در ۶ مارس و در سخنرانی بعنی الن وینتراب ارائه میگردد. 

دلیل این حرکت شرکت های فناوری در واشنگتن بودند که امنیت رو به رشدی داشته و از نگرانی آن ها درباره غلبه بر بازار به نگرانی درباره پلتفرم های آنلاینی که برای قاچاق کودکان از آن استفاده میشد، تبدیل شد. 

همچنین، کنگره بررسی کرده است که چگونه روس ها از سیستم عامل های رسانه ای برای نفوذ در انتخابات ۲۰۱۶ استفاده کرده اند و به همین دلیل صورت حساب هایی برای هر دو حزب در مجلس و سنا ارائه شد که در آن نیاز بود تا شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل اطلاعات اسپانسرهای تبلیغات سیاسی خود را بر روی سایت هایشان افشا نمایند که این شامل چگونگی هزینه کردن آن ها ، مخاطبان تبلیغ و حیطه تمرکز تبلیغ میشود. 

مطالب بیشتر
استارتاپ های شکست خورده ۲۰۱۷

منبع: adage

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید