مدل بازاریابی

P&G میخواهد مدل بازاریابی مردان دیوانه پایان یابد

پایان مدل بازاریابی مردان دیوانه

مارک پریچارد در P&G درخواست پایان یافتن مدل بازاریابی قدیمی مردان دیوانه (mad men) را دارد

P & G قصد دارد تا کنترل بیشتری بر روی رسانه و خلاقیت های خود داشته باشد به نحوی که به نظر میرسد می خواد بازاریابان خود را از «مدیران پروژه به مدیران برند» تغییر دهد.

مارک پریچارد در پروتکتر و گمبل (P&G) خواستار پایان دادن به «مدل قدیمی مردان دیوانه» شده است، زیرا وی توجه را به سمت حذف لایه های پیچیدگی که از نظر او در مدل آژانس وجود دارد ، برده است.

پریچارد گفته است: در گفتگو با انجمن ملی تبلیغ کنندگان در کنفرانس سالانه ای که در فلوریدا برگزار شد، بازاریابان مدام کارها را به آژانس ها برونسپاری میکنند، اما او اعتقاد دارد که نیاز است تا اینکار متوقف شود زیرا در حال حاضر نقاط تماس بسیاری میان بازاریابان و مشتریانی که به آن ها خدمت رسانی می شود ، وجود دارد.

ما نیاز داریم افراد در P&G به مشتریانی که به آنها خدمت رسانی میکنند، نزدیک تر شوند و نیاز به مدیران پروژه کمتر و کارفرمایان برند بیشتر داریم.

این به تجدید مشارکت های کاری با آژانس ها و نه از طریق آن ها دارد. ما برای چیزی که برای مشتریان ارزش می آفریند هزینه پرداخت میکنیم و تشخیص داده ایم که افراد در  P&G در برابر افرادی که در آژانس ها هستند، چه کاری باید انجام دهند. 

P&G قبلا طرح هایی برای کاهش تعداد آژانس هایی که با آن ها کار میکند و تقلیل تعداد آنها از ۶۰۰۰ به ۱۲۵۰ داشته است.

مطالب بیشتر
کارشناسان بازاریابی درباره آینده تجربه مشتری صحبت میکنند

این امر منجر به کارهای بیشتری نظیر برنامه ریزی برای رسانه ها، که باید در خود شرکت انجام شود، میگردد. 

پریچارد گفت اکنون که P&G بازار خصوصی تری را در خانه خود ایجاد کرده است، اینکار حتی در زمینه خرید رسانه نیز صدق میکند.

او هشدار داد، اگر کارآفرینان بتوانند رسانه های دیجیتال را خریداری نمایند، چرا تیم های برند مانند تاید، داون و کرست نتوانند به همان صورت خودشان کارآفرینی کنند؟ آن ها میتوانند و اینکار را نیز خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید