مدیران بازاریابی در سال ۲۰۱۹

بیش از ۵۰٪ مدیران بازاریابی ، برند را در اولویت قرار خواهند داد

پیش بینی ۲۰۱۹: بیش از ۵۰٪ مدیران بازاریابی برند را در اولویت قرار خواهند داد

طبق Forrester برای سال ۲۰۱۹، بیش از 50 درصد از مدیران ارشد بازاریابی برند را به عنوان اولویت اصلی خود می دانند.

در حال حاضر شرکت ها بر روی تجربه مشتری و بازاریابی دیجیتال برای پاسخ به تغییرات شدید بازار تمرکز کرده اند. با این حال، به گفته Forrester اتصال کمرنگی که میان اهداف، ارزش برند و برندسازی حول تجربه مشتری ایجاد شده بود، مجددا به سمت برند باز میگردد.

به همین ترتیب، Forrester برای سال ۲۰۱۹ پیش بینی می کند که مدیران ارشد بازاریابی بیشتر بودجه و تمرکز خود را به سمت بازسازی یا احیای برند بیاورند.

این شرکت افزود که بعضی از بازاریابان قدم بعدی را برای تأیید مجدد و اصلاح هدف به عنوان یک موتور داخلی برای ایجاد رابطه بین هدف، برند و تجربه شرکت خود در نظر می گیرند.

از سوی دیگر،  مدیران بازاریابی ممکن است به اصول اولیه بازگردند، زیرا آنها پایه ای را ایجاد می کنند تا دیدگاه مشتری درباره برند را ایجاد کنند.

اما این می تواند یک شمشیر دو طرفه باشد، زیرا ممکن است برخی از مدیران ارشد بازاریابی آن را عقب نشینی از نقطه آسایش خد بدانند و به سمت ساخت برند نرفته و از کار دشوار ایجاد استراتژی و مدیریت تغییر عملیاتی اجتناب کنند.”

 

اقداماتی که برای تجربه مشتری انجام میشود برای سومین سال متوالی همچنان ثابت باقی ما نده است.

طبق یک نظرسنجی که توسط Forrester انجام شد، 89 درصد از متخصصان CX مورد بررسی قرار گرفتند و نشان داده شده ROI CX در شرکت هایشان به خوبی انجام نشده است.

مطالب بیشتر
پلمپ شرکت های بازاریابی شبکه ای

این گزارش همچنین توضیح داد که نتایج CX “شکاف خطرناکیرا در رابطه با احساسات و وفاداری های احساسی مشتریان نشان می دهد.

در کل شاخص تجربه مشتری  CX Index دتنها چند شرکت بیزینس واقعا از آن استفاده کرده و نتایج خوبی به دست آورده بودند.

به همین دلیل، Forrester پیش بینی می کند که 20 درصد از برندها از ابتکارات استراتژیک CX خسته شده و به کاهش قیمت ها برای سود های کوتاه مدت دست می زنند.

Forrester پیش بینی می کند که 75 درصد از مدیران ارشد بازاریابی B2C برای ورود به بازار شلوغ اجتماعی وسوسه خواهند شد اما 50 درصد از این تلاش ها شکست خواهد خورد.

امسال نایکی از بازیکن سابق تیم ملی فوتبال، لیگ کولین برای کمپین ۳۰ امین سالگرد خود با عنوان “Just Do It“ استفاده کرد.

با این حال، فورستر گفت که این برند، احساسات و انگیزه های اصلی مشتری خود را با کمپین خود درک می کند. به همین ترتیب، در سال 2019، برند های بیشتری برای جهش به بازار وسوسه میشوند

منبع: مارکتینگ اینتراکتیو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید