گوگل

گوگل، آمازون و اپل را شکست می دهد

گوگل درصدد است تا با ترکیب «سخت افزار، نرم افزاز و واقعیت افزوده» آمازون و اپل را شکست دهد

گوگل میگوید ابتدا از یک موبایل اولیه به دنیای واقعیت افزوده اولیه حرکت کرده است.

گوگل بر این باور است که فرمول برد خود را در جنگ موبایلی با اپل و در جنگ خانه هوشمند با آمازون پیدا کرده است.

  این فرمول، که در شرکتی که گوگل ساخته بود و در همایش سانفرانسیسکو تکرار شد، یک «نرم افزار، سخت افزار و واقعیت افزوده» است. 

هشت دستگاه جدید یا آپدیت شده از گوشی های هوشمند با پیکسل جدید تا مینی خانه گوگل، یک لپ تاپ و یک دوربین هوشمند جدید معرفی شدند.

همه یا تقریبا تمام آنها دارای دستیار گوگل هستند و برای این مورد طراحی شده اند که با دیگر دستگاه های گوگل ادغام شوند و یکپارچه با هم کار کنند.

برای مثال، کاربران میتوانند دستگاه های مینی خانه گوگل را در هر اتاقی از خانه قرار دهند و سپس از گوشی های پیکسلی که در خانه حرکت میکنند، پیام هایی به سبک مخابره ای درون ساختمانی برای بچه های خود در هر جایی از خانه ارسال نمایند (فراموش نکنید گاز را روشن کنید، من ۱۵ دقیقه دیگر خانه هستم). 

گوگل در حال مبارزه با آمازون است تا خانه های هوشمند را کنترل کند. تحقیقات نشان می دهد که اسپیکرهای هوشمند راه ورودی برای دیگر دستگاه های هوشمند هستند.

کسی که دستیار مجازی را کنترل می کند، اکوسیستم خانه هوشمند را کنترل می کند. اپل، مایکروسافت و سامسونگ بسیار عقب از گوگل هستند، به همین دلیل این قابلیت بسیار کمیاب است. 

مطالب بیشتر
قوانین بازاریابی با ایمیل

آمازون در حال حاضر نبرد برای سهم بازار اسپیکرهای هوشمند را برده است و انواع دستگاه های جدید با قیمت های متفاوت را به بازار عرضه کرده است که این مورد گوگل را در لاک دفاعی برده است.

اما الکسای آمازون در مقابل دستیار گوگل از لحاظ وسعت و عمق دانش و توانایی معایبی دارد و آن این است که آمازون گوشی هوشمند ندارد – هرچند تلاش می کند برنامه های الکسا را بر روی Alexa را بر روی گوشی های اپل و آندروید قرار دهد.

در حال حاضر گوگل دارای یک لیست گسترده تر و دستگاه های یکپارچه و بهتر از آمازون است.

این جایگاه رقابتی با اپل کمی تفاوت دارد.

این سیستم سعی دارد در زمینه ترکیب سخت افزار و نرم افزار (و راحتی استفاده) با اپل هماهنگ شده و یا از آن فراتر رود و با ماشین یادگیرنده، واقعیت افزوده و شخصی سازی تمایز ایجاد نماید. 

گوشی هوشمند آیفون غالب است ( من درباره سهم سیستم عامل آن صحبت نمیکنم). با اینحال اپل شاخص جستجو و برخی دیگر از توانایی های گوگل (مانند ترجمه) را ندارد.

گوگل تیم گوشی هوشمند HTC را برای رقابت بهتر با آیفون خریداری کرد و تاکید زیادی بر روی طراحی و UX آن دارد.

گوگل پیش از اپل در زمینه ماشین یادگیرنده و فناوری واقعیت افزوده تا حدودی جلو رفته است، اگرچه اپل به خرید چند شرکت و افزایش قابلیت های واقعیت افزوده خود میپردازد .

گوگل گفته است همیشه محصولی را اختراع نمیکند بلکه تقریبا همیشه محصولات دیگر را ارتقا میدهد.

جستجوگر، موبایل، مرورگر و ایمیل نمونه هایی از آن هستند (هرچند نمونه هایی خلاف آن نیز وجود دارد، مانند شبکه ها و پیام رسانی).

مطالب بیشتر
کنفرانس مارتک

همچنین گوگل اذعان داشته است در آینده «ایجاد تمایز میان ویژگی های گوشی های هوشمند دشوار خواهد بود.»

گوگل شرط میبندد که یک تجربه عمیقا یکپارچه از سخت افزار، نرم افزار و واقعیت افزوده پیروز میدان خواهد بود.

در تئوری، حق با این شرکت است.

این موارد باعث محاسبات شخصی تر و درونی تر می شود؛ و اکوسیستم دستگاه های شرکت نیز پایدار و یا «با محاسبات محیطی» خواهد بود.

با تمام این ها، بر این باوریم که پیروزی نهایی گوگل در برابر آمازون و اپل تضمین نشده است.

اما این شرکت دارای مزایای رقابتی می باشد که سایر برندها باید با آن سازگار شوند و یا به صورت هوشمندانه با آن غلبه کنند. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید