ARKit در بازاریابی

با ARKit بازاریابی و تبلیغات بُعد دارند

استفاده از ARKit در بازاریابی

ARKit در بازاریابی

ARKit اپل کانال جدیدی را راه اندازی میکند: لایه های پنهان واقعیت. با بهره گیری از تکنولوژی مشابه گوگل، مایکروسافت و فیس بوک، اکنون تبلیغات و بازاریابی دارای بعد هستند. 

با زندگی در تنها یک سیاره از واقعیت خداحافظی کنید. 

بدین خاطر است که اپل روز گذشته ARKit، یک سری ابزارهای نرم افزاری واقعیت افزوده با کیفیت بالا را در کنفرانس خود و در آیفون و آیپدهای اپل معرفی کرد. 

این نرم افزارها شامل گرافیک های سه بعدی، انیمیشن و عکس حقیقی از وسایل میشود که ما آن ها را در دنیای خود واقعی میدانیم، این کار در ادامه مسیر سال گذشته و بازی پوکمون می باشد. 

با دسترسی گسترده که اکنون به واقعیت افزوده میسر است، موسس پلتفرم بازاریابی Wyng ، وندل لنسفولد از طریق ایمیل به من گفت، « AR از یک نوآوری به یک وسیله نقلیه بازاریابی قابل اعتماد تبدیل می شود و فرصت های جدید پرداخت و مالکیت بازاریابی را برای برندها و آژانس ها فراهم می آورد.»

دسترسی گسترده ای که با ios 11 برای دستگاه های اپل ایجاد شد (بعد از کنفرانس ۱۳ سپتامبر) ، به انضمام تکنولوژی نسبتا مشابهی که گوگل برای اندرویدها ارائه می نماید، بدین معنی است که واقعیت افزوده – پس از سال ها آزمون – اکنون یک کانال کامل برای تفریح، تبلیغ، تحصیل، بازی و هر آنچه خیال پردازی چندگانه میتواند ایجاد کند می باشد. 

رونمایی این مورد بخشی از همایش دهمین سالگرد اپل بود، که در آن آیفون ها و نسخه های جدیدی از اپل واچ، تلویزیون اپل نیز در آن معرفی شد.

مطالب بیشتر
بازاریابی مرکز تجاری ترکیه در تهران

علاوه بر مدل های جدید آیفون، ARKit با ios جدید بر روی آیفون 6s، 7، SE، آیپد پرو و آیپد ۲۰۱۷ کار میکند. به معنای دیگر، تا سال آینده، اینطور برآورد شده است که نیم میلیارد از دستگاه های ios این قابلیت را خواهند داشت. 

رایان گریفین، مسئول ارزیابی استراتژی تبلیغات موبایلی SVP به من گفت، «من برای تعامل مصرف کننده با این مدل جدید، تمام شور و شوق خودم را به اشتراک میگذارم.» وی افزود، احتمال اینکه تبلیغات AR روزی میتواند به طور منظم و برنامه ریزی شده توزیع شود. 

در ادامه او گفت: AR اکنون در مرحله راه اندازی است به روشی غیر از چیزی است که در بازی پوکمون دیده میشد. او این مطلب را با توجه به تجربه و پشتازی خوبی که در زمینه بازی ها داشت، عنوان کرد. 

گریفین گفت که به برندها توصیه میکند ابتدا در این دریا شیرجه بزنند و یاد بگیرند که چگونه مشتریان از این ابزار استفاده میکنند، و هنوز در صدد فروش نباشند. 

ARKit، که در ماه جون در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل نمایش داده شد، از ابزار پیگیری حرکت، تصویربرداری دوربین و پردازش پیشرفته استفاده میکند و به این صورت لایه ها موقعیت خودشان را در نیای فیزیکی در دستگاه تشخیص میدهند.

این بدین معنی است که همانطور که شما به سمت وسایل میروید یا از آن ها دور می شوید، آن ها میتوانند کوچک یا بزرگ شوند و یا روی دیوار نصب شوند. 

در چند ماه گذشته، توسعه دهندگان مختلف این تکنولوژی را آزمایش کرده اند و به نمایش زیر دست یافته اند.

مطالب بیشتر
کمپین بازاریابی M&S

اپلیکیشن های جدید بازرگانی که ARKit را میسازند شامل :

  • لیگ بیس بال در Bat، که در آن بازیکنان آمار و امتیازات یک بازی زنده را ثبت میکنند. 

  • ماشین ها، یک بازی جنگی صرفا مختص ios که دقیقا جلوی چشمان شما اتفاق می افتد، و شما میتوانید در میان آن راه بروید و درون بازی باشید. 
  • جایگاه IKEA، که به شما این امکان را میدهد که در حدود ۲۰۰۰ محصول را در فضای واقعی قرار دهند:

اما تنها اپل نیست که موتور AR را روشن کرد.

ماه گذشته، گوگل یک تکنولوژی AR به نام ARCore را رونمایی کرد که بر روی چیزی حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه اندروید نصب شد، همچینین مایکروسافت و فیس بوک نیز بسیار در پیشرفت تجربه واقعیت افزوده شرکت داشته اند. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید