couples-problem

مشکلات شخصی در بازاریابی

مشکلات شخصی در بازاریابی
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

از بین بردن مشکلات شخصی در بازاریابی

آیا دقیقا می دانید در مورد برنامه های بازاریابیتان چه کار می خواهید بکنید ولی با این حال هنوز آنها را انجام نداده اید؟ شما تنها نیستید. بسیاری از افراد حرفه ای به این نتیجه رسیده اند که سخت ترین قسمت بازاریابی این نیست که بفهمید چه کار می خواهید بکنید.بلکه سخت ترین کار اجرای آن است.

تلفن زدن، نوشتن نامه های بازاریابی و صحبت در مورد خودتان و توانایی هایتان می تواند ترس از رد شدن و صحبت های تلخ از درونتان و ناراحتی در انجام کارهای نا آشنا را در شما بیدار کند. اگر کاری نکنید این ها باعث توقف شما خواهد شد.

۱)دید خود را نو کنید.

زمانی که شما از پیشرفت باز مانده اید درمرحله اول به خودتان یادآوری کنید که چرا میخواستید اینجا باشید.دید تجاری ای که قصد ساختش را دارید چه بوده است؟ کار شما به نفع چه کسانی است؟ چه رضایتی را برای شما حاصل می کند؟ دید خود را برای یک تجارت موفق بنویسید و یا اگر هم نوشته اید آن را دوباره بخوانید. اجازه دهید کلمات خودتان انگیزه لازم را برای انجام کارهای سخت به شما بدهد.

۲)یک پاداش تهیه کنید.

بعضی مواقع ممکن است دید شما دست نیافتنی به نظر برسد و شما به یک پاداش فوری نیاز دارید. پاداش دادن به خودتان برای انجام کاری انگیزه لازم را به شما می دهد تا کاری را انجام دهید که ممکن است برای مدت طولانی نتیجه ندهد. برای انجام کارهای سخت بازاریابی مثل پیگیری تلفنی و نوشتن کپی یک وبسایت به خودتان پاداش دهید.

۳) منتقد درون خود را رام کنید.

معمولا وقتی که متوقف می شوید با منتقد درون خود صحبت می کنید که در مورد بازاریابی و فروش ،اطلاعات زیادی دارد. خیلی سخت است که خود را در حالی که جمله های زیر را می شنوید تبلیغ کنید:

“تو به اندازه کافی خوب نیستی”

“آنها از تو خوششان نخواهد آمد”

“فکر کردی که هستی”

باید بدانید که منتقد درونتان چیزهایی گوید که غالباً صحت ندارد. یک راه مبارزه با این گفتگوی منفی این است که با نکات صحیح به آن پاسخ دهیم. به عنوان مثال:

“مشتریان به من می گویند که در کارم خوب هستم”

“خیلی از مردم می گویند که از من خوششان می آید”

وقتی که با اعتماد به نفس و حقیقت پاسخ دهید، پیام های منتقد درون قدرتشان را از دست می دهند.

۴)  با ترس هایتان مواجه شوید.

یکی از موانع موفقیت در بازاریابی ترس است. فعالیت های بازاریابی ممکن است ترس از رد شدن، نا رضایتی، خجالت و دیگر فجایع را در شما برانگیزد. به جای اینکه تظاهر کنید ترس وجود ندارد یا آن را نادیده بگیرید باید با آن مواجه شوید. به عنوان مثال برای رهایی از ترس رد شدن در جلسات فروش که در آن نقش بازی کنند به طوری که انگار طرف مقابل به تمام پیشنهاد های شما جواب مثبت می دهد.

۵) سخنرانی انگیزه بخش گوش دهید.

وقتی که دلسرد می شوید از اینکه از دیگران کمک بخواهید نترسید. از یک دوست، همکار و یا مربی بخواهید تا به شما انگیزه دهد. بعضی مواقع شما فقط می خواهید این را بشنوید:” برای منم اولش سخت بود…. اما بالاخره نتیجه می ده…. تو کارت درسته……. میدونم که موفق میشی”

۶) شکایت کنید و درددل کنید.

بعضی مواقع احساس آشفتگی و منفی می تواند شما را از پیشرفت بازدارد. یکی از روش های رهایی از افکار منفی این است که با کسی در مورد تجربه تان صحبت کنید. پنج دقیقه کامل به شکایت کردن در مورد همه چیز هایی که در بازاریابی شما درست نیستند بپردازید. سپس از شنونده بخواهید تا احساسات شما را بازگو کند. اینکه بدانید کسی هست که به حرف هایتان گوش دهد و شما را درک می کند کافی است تا بتوانید به کار بازگردید.

۷) ایمیل هوادارانتان را بخوانید.

در جواب خدمت به مشتریان شما احتمالا نامه های تشکر، پیغام های تشکر با ایمیل و دیگر مدارک اینکه کار خوبی انجام داده اید دریافت خواهید کرد. سعی کنید عادت کنید تا آنها را در پوشه”ایمیل هواداران” ذخیره کنید تا زمانی که حالتان خوب نیست آنها را بخوانید.

۸) منصرف شوید و بعد از اول شروع کنید.

شاید زمانهایی برسد که به شدت دلسرد شده اید. ترک کردن کارتان شاید خیلی سازنده باشد. به خودتان بگویید من ترک می کنم و یا حتی یک استعفا نامه برای خودتان بنویسید. بعد بقیه روز را استراحت کنید و دیگر به کار فکر نکنید. مطمئن باشید بعد از این استراحت انرژی کافی را برای شروع دوباره خواهید داشت.

۹) شرایط را عوض کنید.

بازاریابی آن هم وقتی که تنها در خانه کار می کنید ممکن است خسته کننده باشد.سعی کنید کمی برنامه بازاریابی در یک مکان دیگر و یا شرکت دیگر انجام دهید. در یک کافی شاپ نامه های بازاریابی بنویسید و یا به نوبت با همکارتان کارهایتان را عوض کنید. دیدن دیگران و منظره متنوع می تواند به شما انرژی دهد تا کارهایی که از آن طفره می رفته اید را انجام دهید.

۱۰) طوری رفتارکنید که انگار

هرگاه احساس بی کفایتی کردید کارهایی انجام دهید که این حس را از بین ببرد. سعی کنید نقش کسی که تحسین می کنید را بازی کنید. به عنوان مثال: اگر شما بهترین بازاریاب خاورمیانه هستید. فکر می کنید او چگونه یک تماس پیگیری انجام می داد؟ یا اگر مارتین لوتر کینگ بودید. او چطور خودش را در یک گروه معرفی می کرد؟ اگر زمانی را اختصاص دهید که خود را جای دیگران بگذارید باعث می شود که خصوصیات آنها راهم بدست بیاورید.

منبع کمپانی تاو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =