body-language-gestures

زبان بدن در جلب اعتماد

زبان بدن در جلب اعتماد
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
شما می توانید از زبان بدن در جلب اعتماد مخاطب بهره زیادی ببرید:
ام بی ای نیوز – مرضیه فروتن: زبان بدن باید در خدمت نیل به اهداف شما باشد. حتی وقتی با کسی حرف نمی زنید نیز زبان بدن شما بر روی ارتباطتان با دیگران تاثیر می گذارد، هر چند شما بهترین رفتار های خود را عرضه کرده باشید. بنابراین وقتی حرف زدن اهمیت پیدا می کند، استراتژی های زیر را برای نشان دادن قدرت، قابلیت و آمادگی خود برای انجام هر کاری به کار گیرید.

۱٫ نگاهتان به سمت بالا و هشیار باشد. چشمان شما واقعیت ها را افشا می کنند. درگیری با لباس یا جستجو برای کشف راه فرار، علاقه شما به موضوعی بیرون از فضای موجود و بی اعتنایی به جمع حاضر را به اثبات می رساند. برای جذب حداکثر، به تقلید از این حرکت فیزیکی تا زمان ایجاد این حس در میان مخاطبان بپردازید. کار را با چشمانتان شروع کنید. پس از نگریستن در چشمان طرف مقابل خود، با سر به نشانه موافقت به جلو اشاره و حین گوش دادن به حرف های او ابرو هایتان را بالا بیندازید. به این ترتیب هشیاری و علاقمندی به سخنان فرد مقابل را به او نشان می دهید.
۲٫ خود را مجهز کنید. از تجهیزات خود یادداشت بردارید. قرار دادن آن ها در کنار تان می تواند یک نوع صف آرایی به نظر برسد اما دست به سینه ایستادن احتمالا حس تهدید را به مخاطب منتقل می کند. برای نشان دادن حس اعتماد به نفس در خود، بازوانتان را راحت و باز رها کنید. حتی فرو کردن کردن انگشتان دست در هم پیش روی مخاطبان، شما را فردی با اعتماد به نفس بالا، آرام، راحت و علاقمند نشان می دهد.

۳٫ راست قامت و سرافراز. عدم رعایت اصل راست قامتی، ضمن ناراحت نشان دادن شما، مردم را رویگردان می کند. برای اثبات اعتماد به نفس بالای خود، محکم و مقتدر بایستید. حین سخنرانی به مخاطبتان با انگشت اشاره کنید. به منظور بالا بردن اعتماد به نفس خود قبل از انجام هر نوع سخنرانی حالت های ابر قهرمانان مثل ایستادن در حالت “A” را تمرین کنید.

۴٫ آینه، آینه. شریک و طرف مقابل شما چه حرکتی را انجام می دهد؟ در راستای برقراری ارتباط موقعیت فیزیکی او را برای خود شبیه سازی کنید. اگر او می نشیند، در همان ارتفاع بنشینید. اگر می ایستد، همان رویکرد را اتخاذ کنید. هماهنگ سازی هدف خود با طرف مقابل می تواند به ایجاد تفاهم بینجامد.

۵٫ لبخند زدن را فراموش نکنید. لبخند زدن یک نوع حس آرامش را در وجود مخاطبان بر می انگیزد و به شما می فهماند که در حال نیل به اهداف خود هستید. این اتفاق شاید فقط به ایجاد حس اعتماد به نفس درون شما برای جدب مشتری یا جلب توجه آن موجود رویایی کمک کند.

#جلب_اعتماد #زبان_بدن #نگرش

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =