Diabet-and-sport

زمان مناسب ورزش برای افراد مبتلا به دیابت

زمان مناسب ورزش برای افراد مبتلا به دیابت
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

زمان مناسب ورزش برای افراد مبتلا به دیابت را بشناسید

بهتر است افراد مبتلا به دیابت چه زمانی ورزش کنند؟
شما می توانید قبل یا بعد از صبحانه، ورزش کنید. به شرط آنکه قند خون خود را اندازه بگیرید و در صورت لزوم، میزان انسولین خود را با آن تطبیق دهید.

• ورزش قبل از خوردن صبحانه:

اگر به دیابت مبتلا هستید قبل از ورزش کردن ابتدا بهتر است قند خون خود را چک کنید. اگر ۱۰۰میلی گرم بر دسی لیتر یا بالاتر است، ۱۵-۱۰ گرم کربوهیدرات میل نموده، ورزش را آغاز کنید. اما چنانچه قند خون شما پایین تر از ۱۰۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد، ۳۰-۲۰ گرم کربوهیدرات مصرف کنید و پس از حدود ۱۵-۱۰ دقیقه صبرکرده، دوباره قند خون را اندازه گیری کنید. اگر بیشتر از ۱۰۰ شده بود، شروع به ورزش نمایید.

دقت داشته باشید که بسته به نوع فعالیت ورزشی که انجام می دهید، ممکن است در طول ورزش، نیاز به کربوهیدرات بیشتری داشته باشید. بعد از اتمام ورزش، مجددا اندازه گیری قند خون را انجام داده، انسولین را تزریق کرده و صبحانه را میل نمایید. همان طور که می دانیم، با توجه به مدت و شدت ورزش انجام گرفته، احتمالا میزان نیاز شما به انسولین، نسبت به روزهای معمول، کمتر خواهد شد.

ورزش بعد از خوردن صبحانه:

در صورتیکه ۲-۱ ساعت پس از صرف صبحانه، سر کار می روید، صبحانه همیشگی خود را بخورید. البته ممکن است لازم باشد در آن وعده، کربوهیدرات مصرفی خود را افزایش داده و یا میزان انسولین را با میزان ورزشتان مطابقت دهید. اما در هر حال باید قند خون خود را، قبل، در حین و بعد از ورزش اندازه بگیرید تا متوجه شوید در زمان های مشخصی از روز، بدنتان چه واکنشی در برابر ورزش نشان می دهد. این اطلاعات کمک می کند تا بتوانیم در رابطه با تنظیمات انسولین و غذا و ورزش بهترین تصمیم را بگیریم.
منبع : gabric

#ورزش #سلامتی #نگرش

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =