piroozazanane

بازی مردانه پیروزی زنانه

بازی مردانه پیروزی زنانه
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

بازی مردانه پیروزی زنانه

۱- همیشه درخواست خود را صریح و روشن بیان کنید .
معمولاً خانمها نمی توانند خواسته های خود را با صراحت بیان کنند . این در حالی است که انتظار دارند دیگران از طریق اشارات غیر مستقیم آنها. به تقاضایشان پی برده و آن را بر آورده کنند اما مردها دقیقاً آنجه را که میخواهند بیان می کنند. از عدم پذیرش در خواست خود نهراسید چرا که پیامد منفی آن هر چه باشد فاجعه نیست . یک عقب نشینی ساده است .
۲- در جلسات و گفتگوها به راحتی اظهار نظر کنید .
در اغلب اوقات در جلسات مردها به رغم عدم آگاهی کامل در همه ی زمینه ها, نکات مورد نظرشان را مطرح می کنند . در حالیکه زنها با داشتن اطلاعات کافی راجع به موضوع به علت تردید مداوم از اظهار نظر خودداری می کنند. به خاطر داشته باشید اگر چیزی نگویید هیچ کس حضورتان را احساس نخواهد کرد.به منظور انتخاب مناسبترین واکنش نیز لازم است از موضوع شرایط و اهداف هر جلسه آگاه باشید.
۳- با صدای رسا و موجز سخن بگویید.
مردها معتقدند که زنها هنگام صحبت کردن در محل کار . بیش از حد خجالتی اند . زیادی طفره می روند. در شک و تردید به سر میبرند و موضوع را پیچیده بیان می کنند . برای رفع این ضعف در صحبت کردن باید تمرین کنید تا به شیوه ای غیر مشروط و قانع کننده سخن بگویید.
۴- تواناییهای خود را به نمایش بگذارید.
خانمها وقتی در مرکز توجه قرار می گیرند معذب میشوند . از نظر آنها نحوه کار و کیفیت آن گویای همه چیز است . تلاش کنید تا مدیر تبلیغات خود باشید و این کار را طوری انجام دهید که هم آرامش خودتان تامین شود. هم با فرهنگ محل کارتان سازگار باشد .

۵- در به عهده گرفتن مسئولیت های جدید متناسب با توانایی های خود تردید نکنید.
معمولا مردها از نگرانی خود در مورد وظایف خود صحبت نمی کنند, در حالی که خانمها گاه چنان از مسئولیت های جدید آشفته می شوند که انجام سایر کارها نیز برایشان میسر نیست. برای حل این مساله, باید توانایی های عمومی خود اعتقاد داشته باشید و از نگرانی درباره لیاقت خود درباره کار جدید بپرهیزید. یکی از عوامل موثر در خوب کار کردن این است که شخص بتواند ضمن انجام کار, نحوه صحیح انجام آن را بیاموزد.
۶- از ریسک کردن نهراسید.
در مواقعی که انجام اقداماتی مخاطره آمیز ضروری است, زنان معمولا برخلاف مردان چنان ذهن خود را درگیر تجزیه و تحلیل ابعاد مثبت و منفی کار می کنند که از انجام هرکاری باز می مانند. اگر ترس نباشد هیچ چیز مخاطره آمیز نخواهد بود. در دنیای تجارت مدرن, چیزی به نام امنیت وجود ندارد. به عبارت دیگر ریسک کردن یکی از شرط های ورود به میدان است به شرطی که بدانید چه زمانی و چگونه ریسک کنید.
هیچکس همه اطلاعات مربوط به حرفه خود را در اختیار ندارد. معمولا مردها به این فکر می افتند که لیاقت چنین موقعیتی را نداشته اند و به خود می گویند دیر یا زود همه متوجه می شوند که آنها دانش کاملی در ارتباط با سمت جدید ندارند. برای از بین بردن ین ترس, بهتر است این واقعیت را بپذیرید که هیچ کس نمی تواند صادقانه بگوید همه اطلاعات مربوط به حرفه خویش را می داند. پس اعتماد به نفس و تلاش برای یادگیری را جانشین ترس خود کنید.
۷- در مواجهه با بحران های کاری سخت نگیرید.
در این مواقع, مردها با این فرض که از عهده کار بر می آیند, آهسته و پیوسته ابتکار عمل را در دست می گیرند, در حالیکه زنها با سردرگمی و آشفتگی, بیشتر اوقات را به گله و شکایت هدر می دهند.
۸- به جای اضطراب و نگرانی, تمرکز کنید.
نگرانی خود را از کار با کسی درمیان بگذارید که به او اطمینان دارید, کسی که از نگرانی شما سو استفاده نکند و در ایجاد تمرکز روی کارتان به شما کمک کند.
۹- در انجام کارهای گروهی از سر گروه اطاعت کنید.
در کارهای گروهی عموما مردها با تمام توانشان به پیشبرد پروژه کمک می کنند و گزارش کار خود را منظم در اختیار سر گروه قرار میدهند. در حالیکه خانمها بیشتر می کوشند تا به طور غیر مستقیم کارها را طبق میل خود انجام دهند. فراموش نکنید که شما باید خود را با کار گروهی وقف داده و از قوانین گروه پیروی کنید.
۱۰- هیچ مسئولیتی را بدون قدرت اجرایی مربوط به آن نپذیرید.
فرض کنید در شرکتی رئیس از کم کاری یکی از بخش های مهم ناخشنود است. اگر رئیس از یکی از کارکنان مرد درخواست کند او از رئیس می خواهد که اختیار لازم برای رفع مشکل را به وی تفویض کند. در همین شرایط, یکی از همکاران زن برای رفع مشکل داوطلب شود و رئیس پیشنهادش را بپذیرد, تنها از اعتماد رئیس خشنود خواهد شد اما برای دریافت اختیارات لازم تلاش کافی از خود نشان نخواهد داد. زنان باید این را به خاطر بسپارند که وظیفه های برای سر و سامان دادن به همه کارهای شرکت ندارند, آن هم با اختیاراتی محدود و مبهم.

۱۱- در انتخاب مکان نشستن در جلسات, اعتماد به نفس داشته باشید.
بسیاری از خانم ها از نشستن سر میز کنفرانس معذب می شوند و ترجیح می دهند روی صندلی های کنار دیوار بنشیند. برای حل این مشکل باید بپذیرید که این کار خودنمایی نیست, بلکه اعلام آمادگی برای حضور در عرصه کار است.
۱۲- بیش از اندازه جدی و خشک نباشید.
معمولا کارکنان مرد شرکت تصور می کنند که کارکنان زن بیش از حد جدی اند. حتی اگر نمی توانید موضوع خنده داری تعریف کنید به همکارانتان نشان دهید که از شنیدن مطالب خنده دار شاد می شوید.

● رفتارهایی که برای مدیران زن جایز نیست اما برای مدیران مرد رواست
▪ مردها می توانند گریه کنند, شما نمی توانید.
▪ مردها می توانند بی قراری خود را نشان دهند, شما نمی توانید.
▪ مردها می توانند فریاد بزنند, شما نمی توانید.
▪ مردها می توانند بی ادب باشند, شما نمی توانید.
▪ مردها می توانند کثیف باشند, شما نمی توانید.

منبع ویستا

#کار #اداره #نگرش

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =