مزایای استفاده از آموزش الکترونیکی

مزایای استفاده از آموزش الکترونیکی
۴.۷ (۹۳.۶۸%) ۱۹ votes

مزایای استفاده از آموزش الکترونیکی و آنلاین برای آموزش پرسنل

در آمریکا تقریبا نزدیک به ۸۰  میلیون نفر بین سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۱ بدنیا آمده اند- نسلی که از آن به عنوان نسل هزاره یا نسل Y یاد میشود. این نسل ۳۶ درصد از نیروی کار آمریکا را در سال ۲۰۱۴  تشکیل میدهند و احتمالا تا سال ۲۰۲۰ به ۴۶ درصد میرسند. در مقاله UNC به یک تفاوت عمده بین نسل هزاره و نسل های پیشین اشاره شده است – بر خلاف اینکه حقوق زیاد مهمترین فاکتور برای نیروهای کاری پیشین به حساب می آمد ، ۳۰ درصد از نسل هزاره «کار معنی دار» را به عنوان مهمترین عامل کاری میدانند. ۲۵ درصد دیگر «حس موفقیت» را برای کارشان ضروری دانستند.

چرا در این خصوص صحبت میکنیم؟ برای متخصص های یادگیری این کلید مهمی برای دگرگونی صنعت به شمار میرود. از آنجایی که نسل هزاره تکنولوژیک به محیط کاری آمده اند، تکیه به ابزارهای آموزش الکترونیکی به تناسب آن باید افزایش یابد. اگرچه، این تنها دلیل اهمیت ابزارهای آموزش الکترونیکی برای آموزش پرسنل نیست. در زیر برخی از مزایای عمده ابزارهای آموزش الکترونیکی برای آموزش نیروی کار آمده است.

۱- دسترسی ۲۴ ساعته و هفت روز هفته

موارد آموزش الکترونیکی در تمام طول روز در دسترس نیروی کار قرار دارد.این برای کارمندان این امکان را فراهم می آورد تا با سرعت متناسب خود و به راحتی آموزش ها را فرا بگیرند. علاوه بر آن، برخلاف روش های یادگیری معمول که در آن کلاس درس وجود داشت، آموزش الکترونیکی تضمین میکند که کسانی که سریعتر یادگیر میگیرند دوره درسی خود را سریعتر کامل میکنند که این باعث افزایش سودآوری می شود. در آخر، برای کارمندان یک بازه زمانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته بوجود می آورد که پرسنل می توانند بدون محدودیت منابع در آنجا آموزش ببینند.

۲- روش آموزشی بهبود یافته

مطالعات نشان داده اند که بازی وار سازی درگیری افراد در آموزش را افزایش داده و یادسپاری را بهبود میبخشد. به لطف ده ها ابزار آموزشی پیشرفته ای که امروز در دسترس است، معرفی بازی وار سازی در برنامه آموزشی پرسنل تسهیل یافته است. آموزش الکترونیکی بازی وار سازی نیست . آموزش الکترونیکی به آموزش با استفاده از محتوای آموزشی شخصی سازی شده و فرمت های تعاملی کمک میکند. از دیدگاه کارفرما، از ابزارهای آموزش برای هماهنگ کردن شایستگی هایشان با اهداف آموزشی کسب شده توسط کارمند استفاده میکنند. از اینرو این روش یک راهکار بهبود یافته و علمی تر برای متدهای آموزشی معمول است.

۳- همکاری و حصول گسترده

در برنامه ابری مایکروسافت و موبیلیتی سامیت تورنتو که اخیرا راه اندازی شده است، غول ارتباطی کسب و کارهای کانادایی  AllStream به استفاده از ساختار ویدیو کنفرانس در مدرسه پزشکی UBC اشاده کرد که به آن ها کمک کرد تا تعداد فارغ التحصیلان خود در یک سال دوبرابر کنند. با آموزش الکترونیکی، امکان دسترسی سریع پرسنل و مربیان از تمام نقاط دنیا وجود دارد. علاوه بر آن، تیم ها را قادر میسازد تا از مناطق جغرافیایی مختلف در چالش های حل مشکل در زمان حقیقی شرکت کنند و همچنین مزایای دیگری نظیر ارتباط سریع با متخصصان موضوع را ایجاد، بدون توجه به اینکه آنها در کجا مستقر هستند، مینماید. این یک بازی برد برد برای پرسنل و مربیان به حساب می آید.

۴- سبز تر و اقتصادی تر

شرکت ها هزینه های مشخصی را در استفاده از سیستم های آموزشی معمول متحمل می شوند. معمولا هزینه ای برای آموزش و ارتباط پرسنل، اجاره کلاس، اجاره زیرساخت، هزینه های آموزش برای ساعت و کاغذ و هزینه های مستند سازی خرج می شود. آموزش الکترونیکی نه تنها ارزان تر بلکه سبز تر هست. از نظر هزینه ای، دیگر نیازی به صرف هزینه برای جابجایی، اجاره کلاس و زیرساخت نیست. هزینه مربی ها برای یک دوره یکبار خواهد بود که شاید بتوان از آن برای چندین گروه استفاده کرد. در نهایت، از آنجایی که تمام این موارد در قالب الکترونیکی است، از مصرف کاغذ تا حد بسزایی کاسته می شود.

۵- مناسب برای نسل هزاره

این اواخر، یکی از مزایای آموزش الکترونیکی که کمتر از آن صحبت شده است این است که این نوع آموزش تا چه حد برای نیروی کار هزاره مناسب است. کارمندان امروز تنها برای پول کار نمی کنند بلکه برای آموزش مدام نیز کار میکنند. با یک محیط آموزشی کلاسی، یک کارمند در هر ترم تنها میتواند در تعداد محدودی از برنامه های آموزشی حضور داشته باشد. با استفاده از آموزش الکترونیک، دانش همیشه در دسترس کارمندان می باشد- این به آن هادسترسی بهتری به موضوعاتی که به آن علاقمند هستند می دهد و الزاما تنها در دوره هایی که برای کار آنها مزایایی دارد شرکت نمیکنند. این مزیت نه تنها برای کارمند مناسب است بلکه حتی یک ارزیابی خوب از منبع انسانی برای تضمین حفظ کارمندان به شمار میرود. کسب و کارهایی که دسترسی به موضوعات آموزش الکترونیکی را برای کارمندانشان فراهم می کنند کارمندان وفادارتری خواهند داشت که حس موفقیت بیشتری در محیط کاری دارند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =