برنامه بازاریابی آنلاین

برنامه بازاریابی آنلاین
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

برنامه بازاریابی آنلاین سه ساله مرده است (و روزانه تغییر می کند)

برنامه بازاریابی برای بازاریابان همیشه نقشه راهی بوده است که آنها را در طول تمام فعالیت های ممکن و کسب دوره و جایگاه برند راهنمایی کرده است. در دنیایی که سرشار از آشفتگی و رهبری های نادرست است، بازاریابی آنلاین بسیار مهم تر از حتی جایی است که قصد رفتن به آن را داریم … اما برنامه بازاریابی آنلاین سه ساله مرده است (و روزانه تغییر میکند).

در روزهای اولیه بازاریابی دیجیتال، نوشتن برنامه بازاریابی یک، دو یا سه ساله معمول بود و نوع برنامه ریزی از کانال های بازاریابی سنتی تر برگرفته شده بود … اما واقعیت بازاریابی آنلاین امروز بسیار متفاوت است:

۱- اولین عامل کلیدی که باید در برنامه خود در نظر بگیریم این است که ما نسبت به همیشه دیتاهای بیشتری داریم…. حتی بیش از چیزی که به آن احتیاج داشته باشیم! به لطف ابزارهایی نظیر گوگل آنالیتیک یا اندازه گیری های استاتیک شبکه های اجتماعی، میتوانیم دریابیم که در لحظه و در زمان حقیقی چه اتفاقی می افتد.

۲- دوم، بازاریابی آنلاین محیطی است که مداوم در حال تغییر است. استانداردهایی که ما با آن سه سال پیش راهنمایی میشدیم با حقیقتی که الان در جریان است کمترین ارتباطی ندارد. برای مثال تغییرات الگوریتم گوگل یا آپدیت های شبکه های اجتماعی مانند ویدیوهای اینستاگرام را در نظر بگیرید. اگر شما برمبنای یک برنامه بازاریابی آنلاین بسته کار میکنید، فرصت های زیادی را از دست میدهید.

۳- در آخر، باید ترجیحات و توانمندی های کاربران را به طور مدام در نظر بگیریم. برای مثال، ترجیحات نوجوانان آمریکایی را طی بازه ۲ ترم مدرسه در نظر بگیرید. اگر میخواهید با مشتریان بالقوه خود ارتباط موثری داشته باشید باید این عامل را در نظر داشته باشید.

با این وجود، ما هنوز هم به استراتژی و برنامه هایی برای حفظ مسیری که بدنبال آن هستیم و به ما کمک میکند که از ابتکارات و چیزهای جدید دور نمانیم نیاز داریم. چطور میتوانیم برنامه های بازاریابی موثر ایجاد کنیم؟ جواب این است که از فکر کردن به برنامه های بازاریابی به عنوان یک «نقشه» با تمام جزئیات دست بردارید و از آن ها به عنوان «قطب نمایی» که به ما کمک میکند به سمت جلو برویم استفاده کنید. پس ما از برنامه بازاریابی برای تعیین اهداف کلی برند خودمان استفاده میکنیم، اما نتایج و روندهای آن را ماهانه و یا حتی به صورت هفتگی بازنگری میکنیم تا اقداماتی که روی میدهد و تصمیماتی که برای مراحل بعد گرفته میشود را اصلاح کنیم. تنها در این صورت است که ما میتوانیم تضمین دهیم که برند ما میتواند در این دنیای بازاریابی سرشار از تغییر اما هیجان انگیز موفق شود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شش =