چشم انداز بازاریابی

برکسیت و تخریب چشم انداز استخدامی در شغل بازاریابی

چشم انداز بازاریابی

 

نگرانی های اقتصادی منجر به تخریب چشم انداز استخدامی در شغل بازاریابی شده است

بازار کار در بخش بازاریابی بخاطر نگرانی درباره تاثیر برکسیت بر روی اقتصاد و سرمایه گذاری ها به پایین ترین سطح خود در سال رسیده است. 

براساس داده های بدست آمده از نظرسنجی سه ماهه IPA که به طور انحصاری در Marketing Week به اشتراک گذاشته میشود، تقریبا ۳۰٪ از پاسخ دهندگان قصد دارند در سه ماهه آینده کارمندان بیشتری را استخدام نمایند.

این حرکت در راستای اینکه برندها چه احساسی درباره آینده مالی شرکت هایشان دارند، انجام میشود. 

با این حال، تقریبا ۱۶٪ کاهش در استخدام پیش بینی می شود، که این ناشی از عدم اطمینان عمومی از اقتصاد و نگرانی درباره تاثیرات بیشتر بر روی صنعت است.

این به معنی تعادل خالص + ۱۳/۶٪ برای چشم انداز اشتغال در بخش بازاریابی است که باتوجه به ۱۵/۵٪ در سه ماهه قبل پایین تر بوده و به پایین ترین سطح خود از پایان سال ۲۰۱۶ رسیده است.

پل اسمیت، نویسنده و مدیر IHS Markit می گوید: “با نگرانی های مداوم در مورد تاثیر برکسیت در فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های آینده، ممکن است تعجب آور نباشد که چشم انداز مالی و اشتغال در میان شرکت ها راکد باقی بماند. 

در حالی که پیش بینی می شود تعداد کارمندان در ماه های آینده افزایش یابد، ولی این احتمال وجود دارد که این کار در یک سال با کمترین سرعت انجام شود.

چشم انداز های مالی برای عملکرد گسترده تر صنعت در هشتمین دوره خود، در مرز منفی نگری باقی مانده است.”

مطالب بیشتر
بلاک چین در فضای تبلیغات دیجیتال

ارقام اخیر نشان دهنده چشم اندازی غم انگیز برای صنعت بازاریابی در سال ۲۰۱۸ است.

همچنین در گزارش IPA انتظار می رود که میزان رشد بودجه در سال جاری میلادی کاهش یابد، در حالیکه در حال حاضر این صنعت فقط ۰/۳٪  رشد درا در سال پیش بینی می کند که سال ۲۰۱۸،  با توجه به اینکه سال جام جهانی فوتبال است، عملکرد بسیار ضعیفی به شمار میرود. 

این چالش ها بخاطر مواردی منجمله کاهش درآمد خانوارها و نگرانی در مورد افزایش هزینه های کسب و کار می باشد. 

اسمیت می گوید: “این چالش ها عمدتا ناشی از فشار بر درآمد خانوارها است.

زیرا دستمزد یک بار دیگر از هزینه های زندگی کمتر میشود.

علاوه بر این، نشانه هایی وجود دارد که مصرف کنندگان در واکنش به عدم اطمینان اقتصادی در انگلستان، خرید عمده انجام دهند.

برای مثال، ثبت نام خودروهای جدید در سال ۲۰۱۷ به شدت کاهش یافته است، و همچنین معاملات بازار مسکن طی ماه های اخیر کاهش یافته است.

نگرانی در مورد افزایش هزینه ها نیز به عنوان یک تهدید دیده می شود، به این معنی که هزینه بدست آمده و بازده مثبت سرمایه گذاری، عوامل مهمی در تعیین بودجه و استراتژی های بازاریابی باقی خواهند ماند.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید