بازاریاب

آیا حذف کوکی ها توسط اپل یک بحران است؟

حرکت اپل برای کشتن کوکی ها یک بحران نیست – بلکه یک فرصت برای بازاریاب هاست

مایک استند روزنامه نگار بر این باور است که محدود کردن کوکی ها توسط اپل بازاریاب ها را ترغیب میکند تا راهکار جدیدی برای شناسایی و ایجاد پایگاه داده مشتری ایجاد کند و اینکار به آن ها دیدگاه جامع تری از مشتری ها میدهد. 

اپل ، یک بار دیگر سر و صدای زیادی به راه انداخت – نه، درباره قیمت ۹۹۹ دلاری آیفون ۱۰ حرف نمیزنیم.

منظور ما آپیدت آخرین نسخه سیستم عامل iOS موبایل میباشد که کوکی بلاکینگ را به سطحی کاملا جدید آورده است که به شدت بر روی توانایی کسب ارتباط مستفیم با مشتری توسط برندها تاثیر میگذارد. 

همانطور که بخاطر دارید، اوائل تابستان امسال اپل پیشگیری هوشمندانه ردیابی را آغاز کرد، این ویژگی برای مرورگر Safari استکه توسط آن به صورت پیش فرد کوکی های شخص سوم مسدود می شوند.

با iOS 11 جدید، کوکی های شخص اول نیز تحت تاثیر قرار میگیرند.

این کوکی هادر یک پنجره کوچک۲۴ ساعته محدود می شوند و بعد از ۳۰ روز به طور کامل تخریب می شوند و به سیاهچاله های داده ها واقعی مشتریان رفته و هرگز مجددا پیدا نمیشوند. 

این آپدیت اپل را یک گام به تقاضای یک دهه برای بلااستفاده کردن کوکی ها نزدیک کرد – یک توسعه پرمخاطره برای ۹۱ درصد از بازاریاب هایی که هنوز هم برای شناسایی کاربران و ایجاد پروفایل های مشتری از کوکی ها استفاده میکنند، است.

در حالیکه شش گروه تجاری صنعتی به جنگ با این حرکت اپل رفته اند، این فرآیند فرصتی واقعی برای برندهایی است که از استراتژی انطباق هویت پایدار استفاده می کنند.

مطالب بیشتر
کمپین B.duck هتل ساحل طلایی هنگ کنگ

با از بین بردن شناسه های دیجیتالی آسیب پذیر که در پروفایل مشتری وجود دارد و شناسه های قطعی مانند آدرس ایمیل یا شناسه های عضویت رسمی، برندها میتوانند ارتباط ادامه داری را در تمام زمان هایی که مشتری به آنها سر میزند و در سراسر چرخه حیات مشتری حفظ کنند، و نه تنها یک کمپین خاص. 

به تمام محدودیت هایی که کوکی های اول و سوم برای دسکتاپ و موبایل بدون توجه به مرورگر، شناسه برنامه و شناسه تبلیغات برای اپلیکیشن های موبایل و تبلت ایجاد میکنند، فکر کنید.

کوکی ها هرگز درون بیشتر مرورگرهای تلفن هوشمند یا تبلت عملکرد خوبی نداشته اند و عملکرد آن ها محدود شده است (آن هم در جایی که تقریبا ۸۵ درصد از مردم وقت خود را با تلفن همراه خود صرف میکنند)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید