ترافیک گوگل

افت ۴۴ درصدی ترافیک وال استریت ژورنال

ترافیک گوگل وال استریت ژورنال بعد از متوقف کردن «اولین کلیک رایگان» ۴۴٪ افت داشته است

علیرغم ترافیک کمتر، تقاضا برای پرداخت اشتراک چهار برابر شده است.

در ماه فوریه، وال استریت ژورنال تصمیم گرفت در برنامه ای که با استفاده از آن گوگل به بازدیدکنندگان این امکان را میداد تا بدون پرداخت هزینه، از سایت استفاده کنند را متوقف کند.

همانطور که پیش بینی میشد، مقالاتی که در این سایت ملاحظه میشد، دیگر ترافیک مناسبی از گوگل دریافت نمیکند.

وال استریت ژورنال ،در مصاحبه ای که با بلومبرگ داشت، گزارش داد که پس از ترک برنامه “First Click Free”، بازدیدهای گوگل این ژورنال ۴۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

اولین کلیک رایگان، به بازدیدکنندگان گوگل امکان دسترسی به مقالاتی که به طور معمول با عضویت به صورت رایگان ارائه میشود را وقتی از طریق نتایج جستجوی گوگل روی آن کلیک میکنند، میدهد.

بسیاری از ناشران در این برنامه شرکت کرده اند زیرا آن ها دریافته اند که ترافیک و درآمدهای تبلیغاتی مرتبط با آن درآمد اشتراک ازدست رفته را جبران میکند.

هنگامی که یک ناشر در این برنامه قرار نمیگیرد، گوگل نمیتواند مقالاتی را که منتشر مینماید، به طور کامل فهرست کند و این به این معناست که این مقالات به احتمال زیاد این مقالات در لیست مقالات زیادی که جستجو میشوند، آورده نمیشود.

این کار می تواند به ترافیک بالقوه ای که سایت از گوگل میگیرد آسیب برساند.

علاوه بر این، در کنار چنین مقالاتی نام “اشتراک” ذکر شده است، که ممکن است باعث شود برخی افراد بخاطر اینکه مشترک نیستند، از کلیک کردن خودداری کنند.

مطالب بیشتر
رنک گوگل بر مبنای اعتبار اطلاعات وب سایت

به نظر می آید که وال استریت ژورنال بخاطر افت ترافیک کمی شگفت زده و احتمالا ناراحت شده باشد.

سوزی واتفورد، مدیر بازاریابی مجله ، در مصاحبه ای به بلومبرگ گفت: «سایت هایی مانند سایت ما به طور خودکار مانند سایت های رایگان دیده نمیشود …

شما قطعا به عنوان یک سایت خبری که برای اشتراک آن باید هزینه کنید از این سایت ها مجزا میشوید.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید