ردیابی با تبلیغات آنلاین

چگونه تبلیغات آنلاین ذهن شما را میخواند

ردیابی با تبلیغات آنلاین

تکنولوژی به معنی این است که تبلیغات بتواند دقیق تر از قبل هدفگذاری شده باشد

هر کسی که تا به حال از اینترنت استفاده کرده باشد با احساس دژاوو (یا آشنایی از قبل با جایی که تازه آن را دیده اید) آشنایی دارد.

شما وارد وب سایتی میشوید که قبلا هرگز به آنجا نرفته اید، و با تبلیغاتی روبرو میشوید که با آن آشنا هستید: برای مثال یک جفت کفشی که درخواست خرید آن را داده اید، یا هتلی که چک کرده بودید اما آن را رزرو نکردید.

این آگهی ها ناخودآگاه دیده میشوند و یا با علم روانشناسی بکار می افتند؟

تکنولوژی به این معنی است که تبلیغ می تواند دقیق تر از هر زمان دیگری مورد هدف قرار گیرد.

همانطور که مردم زمان بیشتری را به صورت آنلاین صرف می کنند، اطلاعات شخصی بیشتری را با وب سایت ها، سرویس های ایمیلی و شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارند.

گوگل بیزینس بزرگی دارد که کار آن ارائه تبلیغات به افرادی است که به دنبال موضوع خاصی میگردد و کار تبلیغات هدفمند را برای سایر وب سایت ها تسهیل می نماید.

شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر، حرکات افراد را در وب پیگیری می کنند و این تبلیغ کنندگان را قادر می سازد تا با تبلیغات متفاوت به کاربران دسترسی پیدا کنند.

هزاران کارخانه دیگر به دنبال این هستند که افراد خریدهای خود را از کجا انجام میدهند، چه چیزهایی را بصورت آنلاین میخرند و اطلاعات دیگری درباره آن ها بدست می آورند.

مطالب بیشتر
بن و جری به Scoopitiam سنگاپور می پیوندد

اطلاعاتی نظیر شغل و درآمد آنها.

یکی از راه ها برای اینکار این است که از طریق کوکی ها بخش کوچکی از اطلاعات در مرورگرهای وب کاربران ذخیره میشود و این وب سایت ها را قادر می سازد تا کاربران را شناسایی کنند (نه تنها نام آنها، بلکه یک شناسه خاص در مورد آنها).

شرکت ها میتوانند مسیر آن ها را در وب سایت دنبال کنند و دریابند چه نوع مقالاتی را میخوانند، از کجا خرید می کنند و مکان آن ها و جزییات بیشتری درباره آن ها بدست آوردند، که این برای آن های یک پروفایل از مصرف کننده ایجاد میکند.

منبع: اکونومیست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید