فیس بوک از لیست ۱۰ برند خلاق برتر جهانی خارج شد

فیس بوک از لیست ۱۰ برند خلاق برتر جهانی خارج شد

فیس بوک از لیست ۱۰ برند خلاق برتر جهانی خارج شد

با توجه به کشمکش بر سر مبارزه با اخبار جعلی، جرم نقض داده ها و شوک های حاصل از افت قیمت سهام امسال برای مارک زاکربرگ سال خوبی نبود و شبکه اجتماعی و غول های تکنولوژی نمک بر روی این زخم پاشیده و فیس بوک را از فهرست ده برند خلاق برتر جهانی بیرون کردند.

بر اساس نظرسنجی های تکنولوژی به همراه آمازون، اپل و گوگل با توجه به رای مصرف کنندگان سه برند برتر معرفی شده اسند و نتفلیکس، سامسونگ، استاتیفای، یوتیوب، اینستاگرام، اوبر، لیفت و IBM در رده های بعدی قرار گرفته اند.

فیس بوک تنها برندی نبود که از جمع برندهای برتر خارج شد، بازفید و واشنگتن پست نیز جایگاه خود را از دست دادند در حالیکه اسنب ۱۰ رتبه ارتقا داشته و به جایگاه نوزدهم رسیده است.

با توجه به دیدگاه مصرف کنندگان برند، احتمالا سال پر تنش فیس بوک که ناشی از نگرانی عمومی در مورد حفظ حریم اطلاعات شخصی بوده است ، تاثیر اخبار و تبلیغات جعلی در خصوص حمایت از روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و از دست دادن اعتماد عمومی امتیاز این پلتفرم در گزارش کاربران کاهش داشته است.

با این وجود که فیس بوک مداما با چند مورد آپدیت و مقیاس های امنیتی، پاسخگوی نگرانی های این دسته از کاربران بوده است اما این گزارش نشان از این دارد که این پلتفرم در کسب اعتماد مشتریان و بازیابی دیدگاه پیشرو بودن در میان تکنولوژی های تبلیغاتی شکست خورده است.

مطالب بیشتر
برکسیت و تخریب چشم انداز استخدامی در شغل بازاریابی

جای تعجب نیست که آمازون یک سال دیگر هم بدنبال رکوردی که در بخش تجارت الکترونیک و تنوع درآمدی حاصله از تبلیغات و سرویس های کلود داشته است، جایگاه نخست را بدست آورد. پیشرفت هایی که آمازون با دستیار صوتی الکسا داشته است موجب شد این برند جایگاه خود را در زندگی روزمره مصرف کنندگان پر رنگ تر کند.

منبع: مارکتینگ تک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید